Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azonnali vagy rendes felmondás...

Azonnali vagy rendes felmondással mondhatok fel az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
A munkáltatóm embertelen körülmények között dolgoztat. Egy borfesztiválon dolgozom mint eladó, egy könyvárusító faházban, ahol a nappali hőmérséklet a közvetlen napsütés hatására napközben 45 fok környékére emelkedik. Sem védőitalt, sem szünetet nem biztosít. Javasoltam a "nagyfőnöknek", hogy ne délelőtt 10kor, hanem délután 3-kor nyissunk, ugyanis akkor már nem süt oda a nap, és jobb idő van. A délelőtti órákban a rendkívüli hőség miatt csak néhány vevő lézeng a sétányon, amiért igazán nem éri meg nyitva lenni. A főnök azt mondta, hogy mivel egy másik vállalkozóval közösen csinálja a boltot, ezért vele kell megbeszélnie, ám ha ő nem megy bele, akkor nem tudunk mit tenni; tűrnünk kell. A "kisfőnök" ma este magából kikelve rontott be a boltba a váltótársamhoz, hogy mit képzelünk magunkról és hogy tűrnünk kell a helyzetet, nem zárhatunk be. Úgy döntöttem, hogy felmondok, ugyanis fizikailag képtelenség elviselni az ott bent uralkodó állapotokat. Az is eszembe jutott, hogy talán egy OMMF vizsgálatot és megérne a helyzet. Mi a véleményetek?
2011. aug. 22. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
A fesztiválok nem tartanak örökké. Néhány kellemetlen nap miatt szerintem nem érdemes felmondanod, ha amúgy meg vagy elégedve a munkáddal.
2011. aug. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én meg lennék elégedve, de az alapvető munkaügyi körülményeket sem tartják be és ez így tarthatatlan, akár meddig is tart a fesztivál.
2011. aug. 22. 22:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Van szerződésed? Abban benne kell lennie mi vonatkozik a felmondásra. Ha nincs, fogod a cuccod és pá.
2011. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Üdv a valós életben. Az alapvető munkaügyi követelményeken kívül sok mást sem tartanak be manapság.
2011. aug. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos igazatok van, és ezt én is tudom, de azt gondolom, hogy nem kell eltűrnie egy munkavállalónak ezt, pláne ha diák, és nincs annyira megkötve a keze mint egy felnőttnek.
2011. aug. 22. 22:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Védőitalt kötelesek biztosítani.


Amúgy ha nem tetszik a meló hagyd ott, nem nagy ügy :)

2011. aug. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szünet és védőital is jár, ha nem kapod meg rendkívüli felmondással élhetsz



ha meg diák vagy és nem ebből élsz, akkor meg pláne

2011. aug. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!