Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen indokkal mondhatok fel...

Milyen indokkal mondhatok fel rendkívüli felmondással?

Figyelt kérdés

Ilyen esetben jár a végkielégítés?

Krónikus vesebeteg vagyok,policistás a vesém.Sajnos rohamosan rosszabbodik az állapotom,már átterjedt a májamra is....Betegségemre hivatkozhatok?

Vagy melyik felmondást válasszam?esetleg várjam meg míg a sok táppénz miatt ők mondanak fel nekem?

Mit tegyek?SOS


2009. nov. 29. 01:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Betegségre hivatkozva felmondhatsz,és el is szokták fogadni,de nem fogsz végkielégítést kapni,hisz felmondtál...

Megvárhatod,hogy a táppénz miatt küldjenek el,de a tapasztalat azt mutatja,hogy a égek nem szívesen adnak nagyobb összeg végkielégítést,és megpróbálják úgy csinálni a dolgokat,hogy ne kelljen fizetni.Vagyis elképzelhető,hogy türelmesen kivárják míg a táppénzed letelik,és amikor már kénytelen vagy visszamenni dolgozni,akkor bármi ürüggyel úgy intézik,hogy mégiscsak te mondj fel vagy közös megegyezéssel mondj fel..Ebben az esetben nem jár semmi pénz..

2009. nov. 29. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgy tudom,hogy azért közös megegyezésnél is járhat a végkielégítés,ha így alkudunk meg...

Egyébként a betegség nem ok arra,hogy elküldjenek?orvosi igazolással sem?Elvileg erről nem én tehetek...

2009. nov. 29. 01:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Rendkívüli felmondás esetén nem végkielégítés, hanem kártérítés az ami járhat. Természetesen a végkielégítés lehetséges összegét növelve.

Azonban ez nem "automatikus", ezt bíróságnak kell kimondani. Vagyis teljesen szembe kell menned a munkáltatóddal. Ezt nem ajánlom, megjegyzendő nem is tartom életszerűnek a rendkívüli felmondást ilyen irányú egészségkárosodásra hivatkozva (tekintve, ahogy írtad az utolsó mondatodban, hogy erről te nem tehetsz, valószínűsítem, hogy a munkáltatód sem).


Ebben az esetben a korrekt munkáltatói magatartás a közös megegyezés, amely tartalmazza a végkielégítést, vagy annak egy nagyobb százalékát. Ez így teljesen korrekt lenne. De ezt meg végig kell csinálni és el kell érni a munkáltatódnál, hogy belemenjen.


A rendkívüli felmondást nem ajánlom.

2009. nov. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Rendkívüli felmondással akkor élhetsz, ha a munkáltatód kárt okoz neked v. pl. bűncselekményre akar kényszeríteni. Ilyenkor neked kell bizonyítani az állításaidat. A munkáltató ezt nem fogja elismerni, így nagy valószínűséggel per lesz a vége.

Egyetértek az előzővel, hogy kérj közös megegyezést, itt abban is megállapodhattok, hogy kapsz-e végkielégítést. Bár ezt sem igazán tudnám indokolni, hiszen te akarod otthagyni a céget, mért adnának még pénzt is ajándékba.

Ez csak abban az esetben járna, ha a munkáltatód mondana fel neked rendes felmondással. Esetleg próbáld ezt elérni a főnöködnél.

2009. nov. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jogászok ezt jobban tudják /alkalmazzák a rendeleteket/, pontosabbak lesznek az információid, ha guglival körülnézel pl. itt: [link]

Kicsit off az előzőre: kinek és miért jár kártérítés? Ki károsított meg, kit? Munkavállalói rendkívüli felmondásnál a munkáltatót érheti kár, mert adott pillanatban nincs aki a felmondott helyett elvégezze a munkát, akit kár érhet, az a munkáltató!

Üdv: StMiklos

2009. nov. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Annyival egészíteném ki a dolgot,hogy bent jártam a gyárban és 12 órás munkát akart felajánlani nekem.Viszont a gyes előtt én 8 órás munkaidővel voltam felvéve.És én úgy tudom,hogy a gyesről visszatérőket a gyes előtti feltételekkel kell visszavenni.Tehát 8 órában kellene foglalkoztasson.Erre azonban nincs lehetőség,csak 12 órásra.Ha nem fogadom el,márpedig nem fogom,akkor a cég rendesen felmondhat nekem,mivel nem tudja biztosítani a törvényben előírtakat.Jól gondolom?
2009. nov. 29. 12:12
 7/7 anonim válasza:

OFF

StMiklos: Igen, én is úgy gondolom, hogy a rendkívüli felmondás - bármelyik fél részéról - mindenképpen vitákhoz (bíróságra?) vezet. Ott ugyanis az indoklásban komoly indokot kell felhozni a másik fél ellen!, amit ő nyilván nem fog elfogadni.

Ez más eset mint amikor vki egyik napról a másikra indoklás nélkül otthagyja a céget (nem is szabályos), ilyenkor természetesen a céget éri kár, ahogy Te is írtad, és jogosan kérhetnek tőle kártérítést.

ON

2009. nov. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!