Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a lkástakará...

Mi a véleményetek a lkástakarák pénztárról. Hogy működik? Mire lehet felhasználni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 11:33
 1/8 A kérdező kommentje:
lakástakarék bocsi
2011. aug. 15. 11:34
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem jó dolog. Ha tudsz tervezni.

Havonta x összeget befizetsz a szerződésben megkötött ideig. Minden évben a befizetett összeg 30%-át az állam hozzáadja. Ez azért jó, mert 30%-os kamatot egy bank sem ad. Futamidő végén, amennyi pénz összejött, 2x annyi felvehető. Az első rész már megvan, a második rész hitelként. Általában csak lakáscélra használható fel. Pl. nagyon jó hitelt betörleszteni. De másra is lehet.


manju

2011. aug. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utána fel kell venni a hitelt vagy ez csak egy opció?
2011. aug. 15. 16:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok butaságot mondani, de én úgy tudom, hogy csak egy opció.
2011. aug. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na meg én volt, hogy kihagytam hónapot, meg utána duplán fizettem, nem szóltak érte, ha kissé rapszodikusan fizettem. Persze csak a tőkegyarapításos időszakban, a hiteltörlesztéskor már nem örülnének neki, ha nem fizetnél. Amúgy csak az van, ha egy adott periódusidőn belül nem raksz be pénzt, akkor az arra eső állami támogatásnak búcsút mondhatsz.
2011. aug. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Opció, én sem vettem fel hitelt!
2011. aug. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utána kötelező ingatlant venni belőle ha igen mennyi időn belül?
2011. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a teljes futamidő lejár, akkor állítólag nem kötelező, csak ha előtte veszed fel a pénzt. Amúgy akkor sem kötelező, a felújítás is elég, számlával igazolva.
2011. aug. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!