Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom felhasználni az...

Hogyan tudom felhasználni az egészségpénztárban összegyűlt pénzem?

Figyelt kérdés

Lakáshitelünk volt. Minden hónapban 1000 ft. át lett utalva az egészségpénztárba. 40 ezer ft. gyűlt össze. Szemüveget szeretnék csináltatni belőle. Le tudnátok írni az ügyintézés folyamatát? Legjobban az érdekelne hogy mikor kapom vissza a pénzem? Mert ha jól tudom, azt nekem kell megelőlegeznem. És hát nem kevés.

Előre is köszi a választ.


2011. márc. 2. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:

attól függ milyen egészségpénztárad van.


az enyémhez (OTP Egészségpénztár) van kártya, azzal direktben tudom fizetni a szemüveget, gyógyszert stb.

2011. márc. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak ott lehet a kártyával "fizetni", ahol van terminál. Abban az esetben, ha van és a számládon elégséges pénz áll rendelkezésre, akkor azzal fizetsz.

Sok esetben nem lehet egészségpénztár kártyával fizetni, ott ÁFÁ-s számlát kell kérned a eü.pénztár nevére címére, szemüveg esetén kell hozzá orvosi javaslat is, hogy ez neked szükséges. Kifizeted a számlát és az eredeti (nem fénymásolt!) számlát ajánlva elküldöd az eü.pénztár címére. Általában 5-10 napon belül visszautalják neked az összeget.

2011. márc. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs kártyád amivel fizethetnél akkor ÁFÁS számlát kérjél az Egészségpénztár nevére azt kell bevinned és rögtön fizetik
2011. márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!