Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Árvasági kérdések (? )

Árvasági kérdések (? )

Figyelt kérdés

2009-ben érettségiztem le. Ezután dolgoztam két évet. Most megyek vissza tanulni szeptembertől. (még nincs egy szakmám sem) Azt már tudom, hogy az árvaságit megkapom. A kérdésem a következők:

1.Milyen papírokat és hol kell kitöltenem, hogy visszaigényelhessem? (azt tudom, hogy majd kell iskolalátogatási is

2.Ha mondjuk szeptember 10.-én benyújtom a kérelmet, akkor körülbelül mikor kapom meg az első havi árvaságit (csak októberben, vagy még abban a hónapban)?

3.Szeretném bankszámlára utaltatni, ezt is lehetséges?


2011. aug. 9. 11:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Papírt a nyugdíjfolyósító igazgatóságnál kérhetsz, a beiratkozás után az iskola ki fogja neked tölteni.

Ha szeptemberben nyújtod be a kérelmed, akkor már csak októberben utalják, ha októberben nyújtod be, akkor novemberben. Ritkán előfordul hó közi utalás, de nagyon ritkán. Az utalások napja mindig 12.

Bankszámlára is lehetséges, én is így kapom, ezt is a nyugdíjfolyósítónál érdeklődd meg, hogyan is lehetséges.

2011. aug. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!