Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A magán nyugdíjos pénzeket...

A magán nyugdíjos pénzeket még vissza lehet igényleni valahogy, VAGY MÁR NEM?

Figyelt kérdés

Ha igen hogyan kell azt intézni?Csak bemegyek pl az OTP Magánnyugdíj pénztárhoz és igénylem?Milyen papírt vigyek magammal?

Köszi


2011. aug. 5. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
A nyugdíj alapodat nem, azt királyunk Orbán Viktor önhatalmúlag lenyúlta
2011. aug. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, mit szeretnél visszaigényelni.
2011. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem nyilatkoztál úgy, hogy maradsz a magánnyugdíjpénztárban, akkor automatikusan visszakerültél az államiba. Ezt követően ha nem nyilatkoztál arról, hogy hogy kéred a reálhozamodat, akkor automatikusan a postás fogja vinni. Tehát neked már semmi teendőd nincs. Ha jár pénz, hamarosan megkapod.
2011. aug. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Utolsó,azt nem tudod,hogy meddig kell megérkezzen?megváltozott a bejelentett címem és azért lenne jó tudni.

2011. aug. 5. 22:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Augusztus 31. a fizetési határidő. De ha az OTP-nél voltál, az OTP Nyugdíjpénztár honlapján meg tudod nézni, hogy te számíthatsz-e valamennyi pénzre.

A pénztárnál kezelt címedre fogják visszaküldeni. Ha ez nem vezet eredményre, átutalják az állami nyugdíjkasszába. Tehát mindenképp egyeztess adatokat a pénztárral!

2011. aug. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,hétfőn bemegyek hozzájuk.
2011. aug. 6. 08:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy már nem tudsz változtatni a bejelentett címen. Azt viszont el tudod intézni, hogy akik most az akkori címeden laknak, azok meghatalmazással átvegyék neked.
2011. aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!