Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tv-re vissza tudom igényleni...

Tv-re vissza tudom igényleni az ÁFÁ-t?

Figyelt kérdés
Hogy működik ez? Szerbiába vinném ki.
2010. dec. 13. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ez így elég kevés információ. Vállalkozó vagy? Áruként vásárolod a Tv-t, és Szerbiába akarod továbbértékesíteni?
2010. dec. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Magánszemélyként szeretném kivinni a szüleimnek,de jó lenne,ha az áfát vissza tudnám igényleni..
2010. dec. 13. 18:27
 3/6 anonim válasza:
Ha vállalkozásod van akkor csak olyan dologra tudod visszaigényelni az áfát ami a tevékenységi körhöz kapcsolódik. Szóval ha vendéglátós vagy akkor pl nem.
2010. dec. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha magyar állampolgár vagy, akkor nem igényelheted vissza.

Ha nem az vagy, hanem valamelyik Unión kívüli államban laksz, akkor visszaigényelheted. Ezt úgy hívják, hogy külföldi utasnak visszatérített áfa.


[link]


Itt le van írva mi a módja, és mik feltételei. Ha nem értesz valamit, segítek értelmezni.

2010. dec. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm,igazán hasznos volt a link!!

Viszont az ún. harmadik országba való kivitelt nem nagyon értem.Én mint szerb állampolgár megveszem Magyarországon az adott terméket,majd haza viszem,és a határon visszaigénylem az áfát,minek a 3.ország??

2010. dec. 13. 21:40
 6/6 anonim ***** válasza:
3. országnak hívják azokat az államokat, amelyek nem tagjai az Uniónak.
2010. dec. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!