Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire elvégzem az ápolóképzőt,...

Mire elvégzem az ápolóképzőt, majdnem 30 leszek. Nyelvtudásom nincs. Így is el tudnék helyezkedni külföldön és hol? Nő vagyok férjjel, gyerekkel.

Figyelt kérdés
Mit gondoltok?
2011. júl. 9. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz tudni elhelyezkedni ápolónőként külföldön ha nincs jó társalgási nyelvtudásod.

HA nem tudod az ország nyelvét hogy kommunikálsz a betegekkel,orvosokkal??

Tanuld a nyelvet is..

Tudom,hogy mi a helyzet,mert Angliában élek,és munkaközvetítő irodában dolgozom.Vannak sokszor nővéri állások,főleg idősek mellé,de nyelvtudás nélkül esélytelen hogy legyen ilyen munkád..

2011. júl. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kedves Hozzászólóm!

van egyáltalán olyan munka,amihez nem kell feltétlen nyelvtudás?

2011. júl. 9. 17:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mosogatás, gyatrább takarítás esetleg.


Bármi értelmeshez kell. De a többihez is jól jön, mert 100+1 munkavállaló van és értelem szerűen az előnyt élvez aki beszéli a nyelvet.

2011. júl. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:36 vagyok

Nem fogok neked hazudni..Angliában már a takarításhoz is elvárnak bizonyos kommunikációt.Egyre több bevándorló érkezik Angliába a világ minden tájáról.Rengeteg brazil,kínai,goai,indiai,pakisztáni,lengyel bevándorló van.A legtöbben tudnak valamit angolul.Így bőven van választási lehetőség..Mindig úgy megy a munkaajánlat,hogy a legtöbb cég igényel munkaerőt.Van amikor van kikötésük,pl: a kórház elvár szakmai gyakorlatot.Mondjuk előttem van a te CV-d amiben le van írva,hogy szakképzett ápolónő vagy.A szakma megfelelő,a kor megfelelő..Én felhívlak telefonon,hogy beszéljek veled egy állásajánlatról.Na és itt már el is akadtunk,ha nem tudsz angolul..Már itt azt fogják neked mondani,hogy "bocsánat,de így sajnos nem tudok munkát ajánlani ha nem tud kommunikálni.." De akár ápolói állás,akár takarítói állásról van szó..

Még valamit.A legtöbb takarítói,mosogatói állás "szájról-szájra megy" Vagyis ha van is állás takarítási munkában azt már valakinek az ismerőse meg is kapta..Azok akik alig beszélnek angolul azok ma csak ismerős által tudnak munkát szerezni..

Már régen nincs olyan jó helyzet mint volt..

2011. júl. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
mire elvégzed, addigra pont meg tudsz tanulni egy idegen nyelvet ;)
2011. júl. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Dehogy tanulok meg nyelvet addigra! Már 28,5 éves vagyok :)
2011. júl. 9. 19:20
 7/12 anonim ***** válasza:
nehogy már 1,5 év alatt ne tanulj meg legalább középfokon egy nyelvet
2011. júl. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

jövő nyárra már végzek!

Végül is, lehet h megbukok, és akkor tovább tart a képzés, azaz több időm is lesz nyelvet tanulni :)

De figyu, németet tanultam középsuliban, ugye 4 évet. Semmilyen vizsgát nem tudtam belőle lerakni, mondjuk nem is próbáltam. 2-3 oszt. társamnak meglett a középfokú A vagy B, egyiknek a C.

2011. júl. 9. 19:30
 9/12 anonim ***** válasza:

+" A kérdező kommentje:

Dehogy tanulok meg nyelvet addigra! Már 28,5 éves vagyok :)"


Én siralmas vagyok a nyelvtanulásban..Egyszerűen képtelen vagyok nyelveket tanulni.Mégis 36 évesen kimentem Angliába minden nyelvtudás nélkül,és elkezdtem a nyelvet tanulni.Nemsokára 39 éves leszek..Még mindig tanulom az angol nyelvet,mert iszonyatosan nehezen megy nekem..De nem adom fel..Egyszer csak megtanulok tökéletesen kommunikálni..

Kedves kérdező! Bárcsak 28 éves lehetnék akkor még nagyobb erőbedobással tanulnék nyelvet..Mit nyelvet..nyelveket!!

2011. júl. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"De figyu, németet tanultam középsuliban, ugye 4 évet. Semmilyen vizsgát nem tudtam belőle lerakni, mondjuk nem is próbáltam. 2-3 oszt. társamnak meglett a középfokú A vagy B, egyiknek a C."


Félreérted. Nem fognak tőled kérni semmiféle papírt a nyelvtudásodról. Ez csak a "magyar módi", kb. sehol a világon nincs olyan, hogy nyelvvizsga... Beszélgetnek veled 3 percet és ha megy akkor oké, ha nem megy akkor viszont látás. Teljesen mindegy van-e nyelvvizsgád.

2011. júl. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!