Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki hasonló iskolákat végzett...

Aki hasonló iskolákat végzett (meséljen) ezzel így el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés

8 általános.

Informatikai szakközép

értségi :alapok + emelet infó + emelt fizika

Technikum, CNC programozó

és utána Kecskemét Ganf..


még csak 11 edikes vagyok.. de ez a tervem.. elég jó tanuló vagyok.


2010. nov. 19. 20:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ganf-on.

Mérnök informatikus alapszak

2010. nov. 19. 20:15
 2/12 anonim ***** válasza:
Ganf? :D
2010. nov. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

írd be google.

mérT?

2010. nov. 19. 20:25
 4/12 anonim ***** válasza:

Öööö, GAMF-ot nem javasolnám, főleg, ha tényleg jó tanuló vagy. BME. Legalább próbáld meg. DE ha nem, akkor legalább BMF, vagy kb bármelyik másik...

10 év múlva lehet, hogy tényleg felhozzák majd a GAMF-ot egy elfogadható szintre, a Mercedes miatt (vannak már konkrét tervek hogy hogyan), de ha 11-edikes vagy, akkor az még nincs elég messze, amikor te oda kerülnél.

Egyenlőre a GAMF-os diploma arra jó, hogy szarul érezd magad, amikor oda van írva az álláshirdetés végére, hogy "gamfosok kíméljenek".

Hogy miért van odaírva?

Nos, nekem volt egy fizikatanárom középiskolában, aki korábban ott tanított (hozzánk azért jött, hogy legyen még a nyugdíja előtt dolga kicsit becsvágyóbb, érdeklődőbb emberekkel - szegénynek nem jött be, a nem speces csoportban senki nem volt kíváncsi a fizikára). Azt mondta, kicsit már besokallt abból, hogy nem elég hogy típushiba a zh-kban a sinx/cosx kifejezést x-szel egyszerűsíteni, de olyan is akadt, aki az s-et húzta le...

2010. nov. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

amiről te beszéslz, az GAMF, Gépészeti és Automatizálási MMMMűszaki Főiskolai Kar, szóval igazából GAMFK :D


na mind1


a birkáknak ne higgy, hogy BME vagy BMF, BME alapból egy nagy szívatás, semmi több, és 3 embert ismerek, aki GAMF mérnökinfót végzett és mind3 el tudott helyezkedni és jól keresnek


oké, hogy jó tanuló vagy, de a BME-n kur.vára nem fog számítani, hogy milyen tanuló voltál középben, senkit nem fog érdekelni, ez van...


A GAMF jó suli, megéri odamenni

2010. nov. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én abszolút nem vagyok otthon ezen a területen, de a GANF-ról már én is hallottam, hogy baromira nem ér semmit.

Még ha fel is vesznek vele valahova később, akkor is ezzel fognak cikizni a kollégák, hogy milyen béna büfészakot végeztél. De esélyesen fel se vesznek. Olyan ez, mint a kommunikáció, meg hasonló büfészakok, hogy csak azért jár oda az egyszeri hülyegyerek, hogy azt beírhassa, hogy felsőfokú végzettsége van (más kérdés, hogy nem ér vele semmit, mert a normális helyeken legyinteni fognak az önéletrajzára, a szalagmunkás meg hasonló helyeken meg túlképzett lesz, ha beírja).

Egy szó mint száz, szerintem szedd össze magad, és végezz el valami normális iskolát ha van hozzá tehetséged, ahogy az előző válaszoló írta.

Ha meg nincs, akkor kár fárasztanod magad ezzel, mert a munkaadók úgyis tudják, hogy mi ér valamit, és nem vesznek fel ezzel. Akkor már inkább végezz el valami normális szakmunkásképzést amit jól megfizetnek, pl. CNC marós, vagy társai.

2010. nov. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 21:17


maradnál kussban, ha nem tudod, hogy mi az a büfészak

elárulom, hogy gamfon nincsen olyan, hogy büfészak. büfészaknak az olyanokat mondják, mint pl. némelyik bölcsész; marketing-kommunikáció 2 éves okj, ezek a büfészakok, nem pedig a gépészmérnök, mérnök informatikus, anyagmérnök, műszaki menedzser, itt kőkemény matek van, analízis, valszám, programozás, stb. ez neked a büfészak? akkor te 1 vagy a millióból, aki már a bölcsőben is tudott mindent...

2010. nov. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Apám, inkább te írd be a google-ba a GANF-ot :)

De még mielőtt megtennéd: szerinted minek a rövidítése? :)

2010. nov. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
BME és tsai (SZTE, ELTE prog, csomó másik színvonalas egyetem és főiskola... bocsi azért ezeket a közismertebbeket írtam, mert nekem nem ez a foglalkozásom, a kisebbeket nem vágom konkrétan, a GAMF jelenlegi és jövőbeni súlycsoportjával is csak azért vagyok képben, mert helyi vagyok): szerintem igenis ha akarsz főiskolát/egyetemet végezni, akkor színvonalas helyet válassz, különben egyszerűen nem éri meg a belefektetett energiát. Tartom a véleményemet, hogy akkor már többre mész a szakmai tapasztalattal, amit helyette ugyanannyi idő alatt szerezhetnél (főleg hogy a programozás olyan dolog, amiről nagyon sokan állítják, hogy aki jól csinálja, az nem az iskolából tanulta). A CNC programozó, az szerintem teljesen életképes ötlet, bár azzal nem vagyok képben, hogy mennyi a "versenytárs".
2010. nov. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ma 21:40, én nem maradok kussban, mert nekem doktori címem van kispajtás (a személyimben bejegyezve), nem valami noname főiskola oklevele.

De vigasztalásként elárulom, hogy ettől se esnek hasra a munkaadók, hacsak nem orvosi az a doktori cím, mert azzal már külföldön is próbálkozhatsz, Magyarországon éhenhalhatsz (nekem jogászi). Nekem mondjuk sikerült egy viszonylag jól fizető állást megcsípnem a közigben, de ez nem általános. Pl. ügyvédi irodák jellemzően minimálbért(!) adnak nekünk.

A tény az, hogy a GAMF-nak nincs jó híre szakmai körökben, és ez teljesen független attól, hogy mit tanítanak ott.

Pl. ez:

"Én a Petőfi Népében láttam ilyen álláshirdetést, hogy a végére oda volt írva, hogy kivéve GAMF."

- ez innen:

[link]


Vagy,


"A válasz. Nehéz bent maradni de nem sokat ér a GAMF-os diploma. Láttam már álláshirdetést, odaírva, hogy kivéve GAMF-on végzettek."


Ez innen a gykról:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


Egy szó mint száz, ha én felsőoktatásba mennék (most), akkor az kizárólag egyetem lenne, nem főiskola. De még akkor is meggondolnám, hogy piacképes lesz-e a cucc.

2010. nov. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!