Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogi segítségre lenne szüksége...

Jogi segítségre lenne szükségem: Mikor köteles az eladó a vevőnek átadni az ingatlant? Többi lent.

Figyelt kérdés

A szerződésben ez áll: Vevő a teljes vételár kifizetésével egyidejűleg, de legkésőbb 2011. július 15. napjáig lép átruházott ingatlan birtokába.


Eladók külön nyilatkozatban járulnak hozzá ahhoz, hogy az átruházott ingatlanra vonatkozó tulajdonjogot ....vevő javára 1/1 arányban vétel jogcímén az ingatlan-nyilvántartásba bejegyezzék. Eladók a tulajdonjog bejegyzési engedélyüket jelen okirat aláírásával egyidejűleg ügyvédi letétbe helyezik azzal, hogy ügyintéző ügyvéd köteles a teljes vételár megfizetése esetén eladók tulajdonjog bejegyzési engedélyét a pénzintézet részére átadni, egyben a ...... Földhivatalnál vevők tulajdonjoga bejegyzése érdekében eljárni.


A teljes vételár holnap megfizetésre kerül, ugyanakkor a földhivatali bejegyzés is megtörténik. Az eladók viszont csak július 15-tel akarják átadni az ingatlant. Szabályos ez? Nem kellene azonnal, ahogy a pénzt megkapják? Vagy én értelmezem rosszul a szerződést?

Köszönöm, ha segít valaki, aki járt hasonló cipőben, vagy jogi végzettségű.


2011. jún. 14. 10:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász,de a bejegyzésed legelső mondatából nekem az "jön le",hogy megtehetik,mert az van benn a szerződésben,hogy "de legkésőbb 2011. július 15. napjáig",ezt te írtad,vagyis: legkésőbb júli 15-ig meg kell tenniük az átadást,de ha aznap teszik meg,a jog eszközeivel akkor se büntethetők,...


szerintem.

2011. jún. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nekem is ez jön le, a párom állítja, hogy szerinte nem így egyeztek meg (az ő nevére vettük a házat, ott se voltam a szerződéskötésnél, két picurunk van, nem tudtam volna hová tenni őket addig) de én is úgy értelmezem, hogy abszolút joguk van 15-ig a házban lenni.

Köszönöm a válaszod.

Más valaki esetleg?

2011. jún. 14. 10:14
 3/13 anonim ***** válasza:

legkésöbb juli 15.

Ha a párod nem ebben egyezett meg,akkor miért nem a megegyezést írták bele a szerződésbe?És ezt miért írta alá?

2011. jún. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jó kérdés, én ugyanezt tettem fel neki. :P Azt mondta, szóban ez úgy hangzott, hogy amint kifizetődik a teljes vételár, azonnal költözhetünk, a júli 15 azért lett belevéve, hogy minket kötelez arra, hogy legkésőbb addig mindenképp fizessünk. Azért lett ez így, mert nekünk nem volt kp-ban a teljes összeg, csak kb. a háromnegyede, azt már kifizettük, a fennmaradó meg jelzálogkölcsön, ami mostanra futott át ( kb. 4 hét volt a hitel átfutási ideje).
2011. jún. 14. 10:39
 5/13 anonim ***** válasza:

Mindig az a döntő(10:08 vagyok),mi áll a szerződésben,és szerintem a de legkésőbb... utáni rész egérutat hagy az eladónak arra,hogy bár a pénzt előbb megkapja,ne költözzön ki júli 15-ig az ingatlanból.Csak aznap.Szóval sajnos szerintem megteheti.


Ahhoz másképp kellett volna megírni azt a szerződést,hogy ne tehesse meg.


Egy társadalomtudományi és gazdasági szakfordító és tolmács

2011. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Júli 15-ig van ideje kiköltözni az eladónak - teljesen szabályos.
2011. jún. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat - megerősítettetek abban, amit én is gondoltam, de sajnos nem lettem boldogabb tőle. :-( Azért nagyon köszönöm mindenkinek!
2011. jún. 14. 11:39
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha nem hajlandó hamarabb átadni az ingatlant, ti sem vagytok kötelesek hamarabb kifizetni a vételárat, csak "legkésőbb július 15."

Addig tegyétek be takarékba, és kamatozzon nektek!!!!

2011. jún. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi, mi is úgy döntöttünk, hogy az utólsó 5 millát nem kapja meg addig. Az a baj, hogy 10-et már odaadtunk, pont azért, mert a szóbeli megegyezés az volt, hogy ha ők megkapják május 25-ig a 10-et, akkor tudják fizetni a házat, ahová ők költöznek, megkapják a kulcsot is és máris kezdenek költözni, hogy mi is mielőbb mehessünk. De azt nem mondták, hogy nem költöznek, hanem festegetnek, ezt-azt csinálgatnak, addig meg élik világukat a régi házban. Ha ezt mondják előre, akkor nem fizettük volna ki a 10-et sem, nekünk se mindegy, kinek fial a pénz, két hónap alatt még kamatozott volna, ráadásul eurót váltottuk vissza, kifejezetten rosszabb árfolyamon, hogy oda tudjuk adni nekik. Ha várunk, akár nyerhettünk volna az átváltáson nem keveset.
2011. jún. 14. 16:12
 10/13 anonim ***** válasza:

15,02 vagyok!

Nem elég úgy dönteni, hogy csak az utolsó napon fizettek!

Legalábbis én szólnék nekik, hogy akkor kapják meg a pénzt, amikor ti a kulcsot, merthogy a pénz már megvan!!!

Valószínű, hogy rögtön fel tudják gyorsítani a dolgokat!

2011. jún. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!