Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért jó a japánoknak, hogy...

Miért jó a japánoknak, hogy alacsonyan tartják a Yen értékét? (1 Yen = 2 Forint)

Figyelt kérdés
Valaki elmagyarázná? Halvány fogalmam sincs, hogy ez mire jó nekik.
2011. jún. 3. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
A japánok nem alacsonyan tartják a yen értékét, hanem STABILAN tartják. Teljesen mindegy, hogy mennyi a jen értéke, hogyha arra az értékre értékálló. Én kb. 10 éve voltam Japánban, akkor is ilyen árban vettem a jent.
2011. jún. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az utóbbi időben mintha relatíve inkább erős lett volna a jen.


Egyébként meg:


Ha egy ország leértékeli a valutáját az számos érdekes következménnyel jár, pl.:

- (átmenetileg) javul az államháztartás mérlege (lényegében elinflálják a kiadásokat és az infláció miatt megnőnek az adóbevételek)

- (átmenetileg) versenyképesebbé válik az export (hiszen elinflálták a munkabéreket)



A gyenge jen kapcsán egy link a szerény kezdetekhez

[link]


“és egy idézet”

“Early one yen coin (1.5g of pure gold), front and reverse.”


Hát ez ma úgy 13500 forint lenne.

2011. jún. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Öm, oké. De nem lehetne ezt érthetőbben? Úgy hogy én mint egyszerű, nyomott ember is megértsem.
2011. jún. 3. 09:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Felrobbant 2 atomerőművük, szerintem ez kicsit megbillentette az energiaszektort náluk, amire ugye a gazdaság és a termelés általában épülni szokott...
2011. jún. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt:


A kérdésed kapcsán jelenleg Japán nem jó példa mivel a jen RELATÍVE a többi valutához képest erős.

[link]

2011. jún. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tehát japán ebben a tekintetben per pillanat nem jó példa.


Visszatérve a kérdésedre:


Ha a pénz – a reálértéket tekintve – kevesebbet ér, akkor:

1. csökken a reálmunkabéred

2. csökken a megtakarításaid reálértéke

3. ill. csökken a számodra biztosított TB szolgáltatások (pl. nyugdíj) reálértéke


ergo


a gazdaság átmenetileg versenyképesebbé válik (olyan ez mintha adót vetnének ki rád)



Visszatérve a gyenge valuta gondolathoz.



Hogy lehetne ezt egyszerűbben elmagyarázni?


Ha leértékeled a pénz értékét, akkor leértékeled a kötelezettségeidet is (kevesebbet ér a pénz, kevesebbet kell fizetned, pl. munkabér, nyugdíj, stb., a megtakarításokat is leértékeled – olcsó hitelekkel pörgeted fel – átmenetileg – a gazdaságot, ill. mindenkit rákényszerítesz arra, hogy vásároljon)


Ily módon


Az emberek mindenképpen többet fognak költeni a pénzükből mivel ha a pénzt leértékeled, akkor a emelkedni fognak az árak, ill. a megtakarításaikat is felélik, mert nem akarják, hogy csökkenjen az értéke)


Ergo

1. több adót fizetnek

2. a gazdaság (átmenetileg) versenyképesebbé válik (olcsóbb munkaerővel olcsóbban tudsz termelni, tehát versenyképesebb leszel a külpiacokon, ill. a külföldi konkurensek kevésbé lesznek versenyképesek a hazai piacon – hiszen ha leértékeled a hazai valuta értékét, akkor hazai valutában többet kell fizetni a külföldi termékekeért.)

2011. jún. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na így már kezd kitisztulni a kép. Akkor viszont, miért nem működik ez nálunk? (Nem vagyok gazdasági szakértő, szóval bocs ha nyilvánvaló dolgokra kérdezek)
2011. jún. 3. 09:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Hosszú távon önmagában ez sehol se működik


Nem véletlenül biggyesztetem mindig oda az átmeneti szócskát


Infláció = méreg A mai „mainstream” álláspont szerint kis dózisban, kiszámíthatóan, kötelezettségvállalással együtt adagolva (hitelpénz-teremtés fizikai pénznyomtatás helyett) orvosság (szvsz inkább doppingszer, kb. olyan ez, mint az amfetamin vagy a kokain, egy ideig látványos eredményeket lehet elérni vele, de ennek hosszútávon nagyon komoly ára van)



Soha sehol sem sikerült pusztán inflációra tartós gazdasági növekedést építeni


Bonyolultabb dolog az ennél

2011. jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért nem működik ez nálunk?


Pl. van egy apró különbség a japán yen és a magyar forint között


A jen (a dollárhoz, az euróhoz és kisebb mértékben a svájci frankhoz hasonlóan) tartalékvaluta


A magyar forint pedig nem


Ergo japán inflációt exportál (pl. japán jenben felvett hitelek itt vagy az EU-ban, stb. – a számlapénz-teremtés nem otthon fejti ki inflatorikus hatását, hanem máshol)


Kis hazánk meg normál körülmények között inflációt importál

2011. jún. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!