Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A japánoknak ennyire mást...

A japánoknak ennyire mást jelent az a szó, hogy "szép"?

Figyelt kérdés
Már nagyon sokszor láttam, de azt hiszem ma "telt be a pohár". Míg mi magyarok, illetve más nemzetek turistái a nevezetességeket, látványosságokat, kultúrális értékeket fotózunk egy külföldi országban, addig komolyan mondom, nem tudom, hogy a japók mit. Eddig rendszeresen láttam, hogy a járdával, autóval, virággal, vagy egy full átlagos lépcsőházzal csücsörítettek, de ma, mikor a virágbolttal, aztán meg a Reál élelmiszeregységgel kezdtek pózolni, akkor valami elpattant bennem. Valaki segítsen már mélyebben megérteni ezt... Hazautazik többezer kilométerre és akkor arról mesél, hogy hogyan néz ki egy virágbolt? Egy virágokkal teli, 2 m2-es fabódé?! Vagy mi?!
2011. jún. 6. 06:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
53%
A virág szép. Lehet, hogy Japánban nincs ilyen, úgyhogy tetszik neki.
2011. jún. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Hát elhiheted, hogy egy útszéli gyom volt inkább, mint orchidea...
2011. jún. 6. 07:09
 3/26 anonim ***** válasza:
55%
Én amcsi túristákat láttam a mekiben fotózkodni, az se volt semmi látvány hogy külön minden szart a menülapon lefotóztak. Pózoltak a menütábla alatt mint 1 igazi elbaszott amcsi família.
2011. jún. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%

"egy full átlagos lépcsőházzal csücsörítettek"


Nekik nem az. Nekik érdekesség, mert ők egy gazdagabb országból jöttek, teljesen más építészeti kultúrából. Lehet, hogy amikor nem látod, akkor a Földtani Intézet vagy az Iparművészeti Múzeum mellett is fotózkodnak.

A virágokat amúgy nagyon szeretik. (Annyira, mint az elfek a fákat.)


Vagy ez egy revans, mert vannak magyarok, akik ha kimennek, akkor minden japó épület mellett pózolnak. (Ami meg a japóknak átlagos)

2011. jún. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%

Én, amikor külföldön járok, mindig az "átlagos" dolgokat figyelem, és azpokat is fényképezem le. Persze a dómokat, meg egyebeket is megörökítem, mert szép, meg minden, de az számomra nem valami érdekes... Valahogy nem tudok ezekkel mit kezdeni... (engem sose érdekelt a történelem, történelmi épületek, stb). De a mindennapi élet dolgai egy idegen helyen, idegen országban, idegen kultúrában már igenis szuper és felkelti az érdeklődésemet. Meg csak simán az utcát is fényképezem, hogy az emberek rajta legyenek :-)


És amúgy ez nem a szépségről szól... Művészi, szép fotókat a saját kertünkben is készíthetünk... Amikor elmegyünk valahova, a helyet akarjuk megörökíteni, hogy milyen volt, miket láttunk, milyen volt a hangulata...

2011. jún. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Hát kicsit furcsa gondolkodásmódnak tűnik a parlament helyett a bevásárolni siető kisnyugdíjast fotózni, de most végül is nem is ez volt a kérdés, úgyhogy ahogy érzed. Hogy lekapjam a Taj Mahalt, ahhoz nem kell szeretni a történelmet, de azt te is beláthatod, hogy valaki például nem azért utazik Indiába, hogy részese legyen az utcai patkányviadalnak...
2011. jún. 6. 08:20
 7/26 anonim ***** válasza:
89%

Nem biztos :P


Én amikor Velencében voltam, lefotóztam a szokásos dolgokat is, meg olyanokat, hogy a dolgozó épp bemegy a hátsó ajtón, tűzoltókat, az ott élők mindennapjait. Szóval olyan dolgokat, amik mellett egy átlagturista elsiklik.

2011. jún. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
89%

Egyrészt az elegáns japó beutazta már a fél világot és lefotózott mindent. Az 50. katedrális, 38. várrom, 14. Parlament és 176. lovasszobor után már másra figyelnek. Talán épp arra, hogy az ottani emberek mennyire mások, mint ők. Az ottani élet, a mindennapok mennyire mások.


Ők pl. nem győznek csodálkozni a virágzó napraforgó-táblákon. Nekik a napraforgó kis cserepes dísznövény, drága is. Itt meg tele van vele a határ és nagyobbak a tövek, mint ők.

2011. jún. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%

Vagy csak képesek meglátni olyan dolgokban is valami jót/érdekeset, amit mondjuk te észre sem veszel.

Elég mókás, hogy valaki ilyenen akad ki.

2011. jún. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%

Japának teljesen más jelent az hogy szép. Ezt jól mondod. Talán egy átfedés van a virág. Azt úgy imádják mint a középkorú európai nők.

A Nyugat-Európai kultúrára a harmincas években volt a legnagyobb hatással japánra. De ha megnézed hogy azt, hogy milyen lett az általuk tökéletesnek hitt másolat, ház max egy Sci-fi-be tudnád elképzelni az eredményt nem Európába a huszadik századba.


Az átlag Amerikaiak a borzalmasak. Mert amikor ide jönnek a bungaló és plasztik világukból besokkolnak. És hamar csak az érdekli őket ami amerikai, mert az megnyugtatja őket a nagy kulturális sokjukban.

2011. jún. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!