Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A japánoknak ennyire mást...

A japánoknak ennyire mást jelent az a szó, hogy "szép"?

Figyelt kérdés
Már nagyon sokszor láttam, de azt hiszem ma "telt be a pohár". Míg mi magyarok, illetve más nemzetek turistái a nevezetességeket, látványosságokat, kultúrális értékeket fotózunk egy külföldi országban, addig komolyan mondom, nem tudom, hogy a japók mit. Eddig rendszeresen láttam, hogy a járdával, autóval, virággal, vagy egy full átlagos lépcsőházzal csücsörítettek, de ma, mikor a virágbolttal, aztán meg a Reál élelmiszeregységgel kezdtek pózolni, akkor valami elpattant bennem. Valaki segítsen már mélyebben megérteni ezt... Hazautazik többezer kilométerre és akkor arról mesél, hogy hogyan néz ki egy virágbolt? Egy virágokkal teli, 2 m2-es fabódé?! Vagy mi?!
2011. jún. 6. 06:41
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
44%

"Fogjátok már föl egy japán szerencsére teljesen máshogy gondolkozik!

És náluk nem terjedt el a szociofotó stílus az emberek közt sem.

Nekik más a szép és az érdekes.

Ezért olyan sok színű a világ."


És azért olyan egy forma mert Európai embert már csak a hülye trendek érdeklik és más mondja meg neki hogy mit szeressen.

Utálom az a szociofotó stílusT. De nagyon.

2011. jún. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
87%

A japánok amilyen intenzíven dolgoznak, olyan intenzíven próbálnak szórakozni is. A vérükben van, hogy mindenből a legtöbbet hozzák ki, és egyébként is nagy divat náluk a fotózás, tehát adja magát, hogy minden csip-csup dologról emléket készítenek. Egyébként is nagyon tudnak lelkesedni.

Nyaralni is úgy próbálnak, ahogy dolgozni: a lehető legtöbbmindent a legkevesebb idő alatt.

2011. jún. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Jaj ne menjünk már el ebbe az irányba, hogy én milyen beszűkült vagyok, mert a (milliószor látott, de jó neked) Eiffel-tornyon kívül más nem érdekel. "hóban/fagyban bicikliző svédek, a biciklisektől rettegő hollandok, a legforgalmasabb utak szélén kávézó franciák, a 20 fokban napozó finnek, a hajókon lakó dánok és a lengyel portásfiú aki megszólalásig hasonlított Kubiczára"... ezek ugyanúgy élményt nyújtanak számomra is, SŐT! De amiatt nehogy már vitába szálljunk, hogy egy japán turista számára ezeknél sokkal vonzóbb alternatívát nyújt egy még ki sem nyitott Reál élelmiszerdiszkont látványa... Vagy egy Meki látványa, amilyennel találkozhat minden ország minden városának minden sarkán. Pontosan hogy Thessalonikiben jártam a Római piacon és az ott létem nem állt másból, minthogy elvegyüljek a forgataggal, csodáljam az árusokat, és fotózzakfotózzakfotózzak. Vagy a hétköznapi tengerparton ébredés után része lenni az ébredő városnak. Nem igazán érzem magam egysíkúnak, és aki azt állította, hogy én kiakadok a kérdésem témáján, az téved, mert egyáltalán nem. Egyszerűen csak próbálom megfejteni a japók gondolkodását, ennyi.
2011. jún. 7. 21:50
 24/26 anonim ***** válasza:
81%

Nyugi, nem mondtam egy szóval sem, hogy beszűkült vagy, a japános dolgot elintéztem egy mondattal, - ami igaz is -, hogy ők mindent lefényképeznek, a mekit ugyanúgy, mint a hősök terét.

Egy ismerősömet konkrétan egy teljes turistacsoport állta körbe, hogy lefényképezzék... egy pár percig nem értette... aztán rájött, hogy a 10 centinél nagyobb(!) kamerájára rá volt írva, hogy "Mini" és ez tetszett nekik annyira.


" (milliószor látott, de jó neked)" nem élőben láttam milliószor, hanem képeken, videókon, TV-ben és azért mondtam azt mert őszintén szólva az tényleg nem nagyon volt plussz élmény a fényképekhez képest... (a notre dame már jobban tetszett :) )


Szóval nem leszólásból/bántásból írtam amit írtam, hanem csak arra utaltam, hogy vannak olyan dolgok amiket egy ott lakó nem ért, hogy miért érdekes.

Pl, ha Pécsen fényképezték volna a mekit, akkor senki nem érti az ott lakók közül, hogy miért... holott tényleg fura, hogy a meki konkrétan a városháza épületében van, ami egy tök szép száz éves épület... valószínűleg egy japán ilyen mekit nem látott soha, csak a tipikus "pláza-mekit"


Nomeg én is lefényképezném az ő McDonaldsukat mert tök vicces, hogy a megszokott látvány, de tele fura betűkkel, meg hatszor akkora reklám táblák, mint amit megszoktam.


Szóval a lényeg:

1. Eszem ágában sem volt vitázni/megbántani/beszűkültnek nevezni.

2. A japán (szerintem, de amúgy gőzöm sincs :D) nem azért fotóz mekit mert az vonzóbb alternatíva a hősökterénél, hanem mert azt IS lefotózza. Ugyanúgy, ahogy én sem napozó finnekért utaztam több ezer kilométert, de ha már ott voltak, akkor már lekaptam őket IS, hogy hogy élvezkednek, miközben én pulóverben szétfagyok. :)

Valószínűleg téged is hülyének néztek Thessalonikiben, hogy miért is érdekes a piacos eladóbácsi és az ő portékája.

2011. jún. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Na egye fene, ebben az utolsó mondatodban igazad lehet... :D De hát olyan édes volt, ahogyan azt a szerencsétlen halat a farkánál fogva magasan a levegőben rángatva győzködte az éppen arra járókat, hogy márpedig az ő portékája a legjobb :D
2011. jún. 8. 09:30
 26/26 anonim válasza:
Már régi kérdés, csak közölni szeretném, hogy szerintem nekik ez lehet, hogy nem "szép", hanem pont hogy sokkal lerobbantabb, mint ami náluk van. Pont ezért viccesnek találják, vagy érdekesnek. És hülye helyeken fotózkodni máshol is szokás. Nem? Hogy otthon majd kinevethessék, hogy az milyen elmaradott volt, milyen bénán volt megcsinálva.
2013. jún. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!