Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A japánoknak ennyire mást...

A japánoknak ennyire mást jelent az a szó, hogy "szép"?

Figyelt kérdés
Már nagyon sokszor láttam, de azt hiszem ma "telt be a pohár". Míg mi magyarok, illetve más nemzetek turistái a nevezetességeket, látványosságokat, kultúrális értékeket fotózunk egy külföldi országban, addig komolyan mondom, nem tudom, hogy a japók mit. Eddig rendszeresen láttam, hogy a járdával, autóval, virággal, vagy egy full átlagos lépcsőházzal csücsörítettek, de ma, mikor a virágbolttal, aztán meg a Reál élelmiszeregységgel kezdtek pózolni, akkor valami elpattant bennem. Valaki segítsen már mélyebben megérteni ezt... Hazautazik többezer kilométerre és akkor arról mesél, hogy hogyan néz ki egy virágbolt? Egy virágokkal teli, 2 m2-es fabódé?! Vagy mi?!
2011. jún. 6. 06:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%

"a járdával, autóval, virággal, vagy egy full átlagos lépcsőházzal csücsörítettek"


A japánnak egzotikus Európa. Számára teljesen furcsa és meglepő lehetett az a lépcsőház.


Japánban te is lefotóznál sok mindent, ami a japánok számára teljesen hétköznapi.


"Valaki segítsen már mélyebben megérteni ezt..."


Utaztál már valaha messzire? Ha igen, akkor szerintem meg kell értened.

2011. jún. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
89%

08:20


"Hát kicsit furcsa gondolkodásmódnak tűnik a parlament helyett a bevásárolni siető kisnyugdíjast fotózni"


Miért fotóznának le egy olyan épületet, amiről bármikor letölthetnek 135700 fotót a netről? Inkább azt fotózzák, amit az adott pillanatban érdekesnek találtak.


Én se a Brandenburgi kaput fotózom Berlinben vagy az Eiffel-tornyot Párizsban, mert azokról annyi kép van mindenhol, hogy teljesen fölösleges ezt tovább szaporítani.


"Hogy lekapjam a Taj Mahalt, ahhoz"


Minek lekapni? Ha kell róla kép, akárhányat letölthetsz.


Viszont felfedezhetsz Varanasi valamelyik mellékutcájában egy érdekes kis házat, amit fontos lefényképezned, mert nem közismert.


"valaki például nem azért utazik Indiába, hogy részese legyen az utcai patkányviadalnak.."


Egy idő után az ember piszkosul unja a látványosságokat. Ha nem azért turistáskodik, hogy kipipálja a "nevezetességeket" vagy elmesélhesse az irigykedő rokonoknak, hogy láttam ezt, láttam azt, láttam amazt is, akkor elkezd több dologra odafigyelni.

2011. jún. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
90%

Én meg pont azokat az embereket nem értem, akik csinálnak kismillió fotót híres épületekről. Erről bármennyit lehet látni, úgyis mindenkinek azok az épületek jutnak eszébe az adott országról/városról. Sokkal érdekesebb akkor már inkább az adott hely jellegzetességeiről fotót csinálni, amire te, mint odalátogató rácsodálkoztál.

Amikor életemben először Angliában jártam, nem arra csodálkoztam rá, hogy jééé ott a Big Ben, mivel tudtam róla, hogy ott van, láttam már róla elég képet. Oké, lefotóztam egyszer, hogy meglegyen az is, de utána inkább az ottani "tök átlagos" házakról csináltam pár képet, mert itthon ilyenek nincsenek, meg az ottani buszokról, ami az angoloknak nyilván szintén egy teljesen megszokott dolog, nekem meg nem az. Meg arról csináltam képet, hogy egy parkban az angol iskolás fiúk egyenruhában sorban állnak egy bódénál fagyiért, mert itthon ez nem megszokott látvány, ott viszont igen. Ha külföldre megyek, pontosan ez az, ami érdekel, az ottani mindennapok. Megnézem persze a híres látnivalókat, de azokról jobb esetben már az odautazásom előtt is van valami fogalmam, a hétköznapokat viszont igyekszem megtapasztalni.

2011. jún. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
81%
Hé emberek nehogy azt higgyétek a japánokat azért érdekel valami, mert nálunk az átlagos és hétköznapi! Éppen hogy nem értik hogy amit ők lefotóznak (igaz ez nagyjából minden, a rengeteg fotó miatt) az nálunk hogy hogy nem érdekes. Még általánosban egy japán srác volt a legjobb barátom. Hát ők nem szocifotósok, csak egészen mások.
2011. jún. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
79%

Lehet h csak japán turistáknak álcázott yakuza-klán volt és valójában egy ellenséges banda területéről készítettek helyszíni fotókat.

Na erre nem gondoltál?


Viccet félre téve: lehet hogy túlzás volt a fenti példa, de miért kell felületesen ítélned? Nem tudod mi vezérelte őket. Lehet h közülük az egyik botanikus...te ezt honnan tudhatod? Milyen alapon ítélkezel ilyen könnyen?

Ezer meg egy oka lehet a történteknek.

Sajnálom hogy ilyen csőlátású vagy...

2011. jún. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
80%
Miért kéne nevezetességeket meg ilyesmit fotózni? Azokról millió egy kép van fenn a guglin. Egy (számukra) érdekes növényt vagy épületet lefotózni nekem sokkal értelmesebbnek tűnik.
2011. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
81%
Nevezetességeket bármelyik képeslapon láthatsz. A hétköznapi házak, utcák néha jobban visszaadják a hely hangulatát.
2011. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Bár ha magamról készíttetek fotót, ahogy egy nevezetesség előtt pózolok, annak van értelme.
2011. jún. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
78%

Fogjátok már föl egy japán szerencsére teljesen máshogy gondolkozik!

És náluk nem terjedt el a szociofotó stílus az emberek közt sem.

Nekik más a szép és az érdekes.

Ezért olyan sok színű a világ.

2011. jún. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
94%

A japánok itt is és otthon is kb mindent(!) lefotóznak. Ezzel már válaszoltam is kérdésre, de azért kiegészítésként: Nekem sokkal-sokkal jobb élményeket nyújtanak azok az utazásos képeim mikor nem turistalátványosságokat fotóztam, hanem azt, hogy máshol hogyan élnek az emberek, milyen az egész ország hangulata.


Igen, akár azt, hogy tök más növényeket tartanak a kertben, vagy hogy sirályokat/macskákat/mókusokat etetnek egy parkban, vagy más ruhákban járnak, másmilyenek a boltok, az autók, buszok, biciklik, kertek, házak, stb.


A hóban/fagyban bicikliző svédek, a biciklisektől rettegő hollandok, a legforgalmasabb utak szélén kávézó franciák, a 20 fokban napozó finnek, a hajókon lakó dánok és a lengyel portásfiú aki megszólalásig hasonlított Kubiczára :)...

nekem ezek sokkal nagyobb élmények, mint a Stockholmi városháza, a milliószor látott Eiffel-torony, az operaház Koppenhágában és hasonlók...



Az utóbbiak szépek, de az előbbiek miatt érzem azt, hogy _tényleg_ voltam az adott helyen, nem csak egy élethű turistakönyvet láttam.

2011. jún. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!