Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelent az ha alacsonyan...

Mit jelent az ha alacsonyan veszek részvényt és magasan adom el?

Figyelt kérdés

Tehát én azt nem értem hogy ugye azt mondják hogy ha alacsony az árfolyam, akkor kell részvényt venni, és ha magas, akkor éri meg eladni. Eddig ez oké is.

Nade ha én veszek egy részvényt, aminek 10%-os hozama és eladom ugyanennyiért, akkor nekem nem fog gyarapodni a pénzem? Egy év után nem 10%-al fog többet érni? Hiszen fent volt az árfolyam +10%-on.

Vagy ha akkor veszek részvényt amikor nagyon fent van az árfolyam, és akkor adom el amikor lent van, de még mindig pozitívban van, akkor én buktam?

Vagy hogy működik ez? Valaki magyarázza el nekem lécci.


2009. jan. 28. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:

a hozam, az igazából egy parasztvakítás.


a részvény úgy működik, hogy alapból van egy névértéke. pl. 1000 Ft.

Ezen felül van egy pillanatnyi árfolyama.


A pillanatnyi árfolyamon lehet adni-venni a részvényt.


A te nyereséged, vagy veszteséged, a vételi és eladási árfolyamok különbsége.


Ezen felül egy részvénynek még lehet osztaléka is, de az megint más.


Befektetési alapoknál szoktak hozamot emlegetni, de igazából azok is részvényeken alapulnak. Maximum annyit jelent, hogy a korábbiakból kiindulva kb. ennyit fogsz keresni velük. De ez nem bitos, lehet hogy többet, lehet, hogy kevesebbet.

Ezen felül szokott még lenni garantált hozam is, de az sem részvényeknél, hanem befektetési alapoknál, az azt jelenti, hogy ennyit biztosan fogsz vele keresni.


Alapvetően a nyeresged az árfolyamokból szárazik, a hozam csak egy mutatószám, amit azokból számolnak.

2009. jan. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kérdést nem értem. Mit jelent az, hogy veszek egy részvényt, amelynek 10 %-os a hozama?

A hozam = árfolyamnyereség.. Ha veszek egy részvényt 100-ért és eladom 110-ért, akkor 10 %-os a hozama.


Ha megveszem 100-ért és nem adom el, akkor 0 a hozama, legfeljebb csak papíron van árfolyamnyereségem, de készpénzben nem realizáltam.


Ugyanaz az árfolyamnyereségből származó hozam, mint a kamatnál: ha beteszek egy betétet a bankba, akkor lesz hozama, ha kiváltom onnan, akkor kapom kézhez ezt a hozamot (amely jelen esetben kamat). Az árfolyamnyereség is pont olyan, mint a kamat, mindkettőt hozamnak hívják.


A "lent venni, magasan eladni" pedig azt jelenti, hogy valaki akkor vásárol részvényt, amikor jó alacsony az árfolyama (a példában 100) és akkor ad el, amikor az magasan van (például 150-en). Ezen ugye, 50 %-os hozamot ér el.

De csak akkor, ha tényleg el is adja, tehát kiveszi belőle a pénzét.

2009. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!