Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha előbb kifizetem, előbb...

Ha előbb kifizetem, előbb beköltözhetek?

Figyelt kérdés

Vásároltunk egy lakást, aminek az utolsó részletét augusztus 1-én kell átadni az eladónak. Ő július 31-gyel költözne ki.

Ma felhívott, és megkérdezte, ki tudnánk-e előbb fizetni, mint ami az adásvételiben szerepel.

Ez azt jelenti, hogy előbb is ki kell költöznie? Mert menni nem nagyon akar :S


2011. jún. 1. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:

nem. őt csak a szerődés köti, akkor kell kiköltöznie, amit abban leírtatok.


lehet változtatni a szerződésen, hogy ti elöbb fizettek, ő elöbb költözik, de akkor változtatni kell rajta. ügyvéddel, egyebekkel.

2011. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tulajdonjogot legfeljebb a vételár teljes kiegyenlítéséig lehet fenntartani, nem kell ehhez semmi módosítás, ezzel ellentétes kikötés ugyanis semmis.


Más kérdés, hogy mi a bánatnak fizetnétek ki előbb, ha nem akar kiköltözni, a két szép szeméért??

Adja át a lakást, aztán majd akkor kifizetitek...

2011. jún. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igazad van, de nem a tulajdonjog a kérdés, hanem az, mikor költözik ki.


ha van egy szerződés, hogy mikor költözik ki, akkor nagyon nehéz lesz elöbb kirakni szerződésmódosítás nélkül. (utána sem leányálom, ha esetleg mégsem akar menni)

2011. jún. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, hát azért is mondom, hogy addig véletlenül se fizessen, amíg nem akar menni. Kéne az egész pénz, de maradni akar...

Egy ilyen felvezetés után én inkább már az eddig kifizetett zseton miatt aggódnék.

2011. jún. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!