Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tartozás elismerő nyilatkozato...

Tartozás elismerő nyilatkozatot írtam alá, ha kifizetem a tartozást, milyen úton tehetem semmissé ezt a nyilatkozatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem arra irányulna, hogy hogyan kezdjek hozzá, a papír megszerkesztéséhez. Az világos, hogy a személyes adatok, a tartozás összege stb benne legyen, de ezt milyen jogcímen írjam? Nyilatkozat, megállapodás, vagy mégis mi?


2010. máj. 21. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem. Ha egyszer kifizeted a tartozást, akkor minek akarod semmissé tenni a nyilatkozatot?

Egyébként tudtommal nem lehet semmissé tenni (hacsak nem perben, ahol ilyesmit kell igazolnod, hogy nem voltál beszámítható a nyilatkozat tételekor, vagy kényszerítettek).

A hatása csak annyi egy ilyen nyilatkozatnak, hogy a bizonyítási teher megfordul: nem nekik kell igazolni, hogy tartozol nekik, hanem neked kell bizonyítanod, hogy nem tartozol.

2010. máj. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehet nem volt érthető a kérdésem. Ki akarom fizetni a tartozást, a tartozáselismerő nyilatkozat ügyvédnél készült, de most nem akarok ügyvédet fogadni a kifizetéshez. Ha én most odaadom a tartozás összegét, mindenféle hivatalos papír nélkül, akkor később mondhatják azt, hogy nem fizettem ki, tehát valamiféle papírt kellene írnom arról, hogy kifizettem a pénzt. Ehhez kérnék segítséget.
2010. máj. 21. 10:48
 3/10 anonim ***** válasza:

A tartozás elismerő nyilatkozatodnak - jó esetben - egyik része a tartozásod "alapjáról" rendelkezett (pl: szerződésszám, kölcsönszerződés stb.). Szövegezésileg, pedig úgy kellene kinézni, te, mint Y tartozol X összeggel Z-nek. Ha ezt a X-t megfizetted-nek ( a szerződésben foglalt határidőig, módon stb.)és erről van egy "átvételi elismervényed" akkor felesleges újabb dokumentumot készítened.


Ha ezek mind nincsenek, akkor annak kell írnia egy dokumentumot (az ő nyilatkozata), hogy részedről nem fenn tartozás.


Lehet kuszán írtam, de remélem érthető!

2010. máj. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A határidő már lejárt, szóbeli megállapodást kötöttünk a határidő eltolásáról. A papíron csak az szerepel, hogy ahogy írtad tartozok x összeggel, z-nek, és ha nem fizetem ki bírósági úton érvényesítheti a követelését.
2010. máj. 21. 10:52
 5/10 anonim ***** válasza:

10:49 vagyok..


Míg csépeltem a billentyűket megelőztél...


Kérjél egy átvételi elismervény, melyben Z lenyilatkozza, hogy Y-től (tőled) átvett X összeget és további követelése nem áll fenn.


De arra figyelj, hogyha az ügyvédi dokumentumban foglalt feltételek nem midegyékinék felelsz meg, az előbbi nyilatkozatát "visszavonhatja"

2010. máj. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Honnan kérjek?
2010. máj. 21. 10:56
 7/10 A kérdező kommentje:
úgy egyeztünk, hogy én írom meg csak nem tudom, hogy hogyan kezdjek hozzá, nem szeretnék olyan helyzetbe kerülni, hogy valami formai hiba miatt, később probléma legyen... esetleg azt mondja, hogy nem is fizettem ki...
2010. máj. 21. 10:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem kell semmi papír akkor, hogyha mondjuk postai csekken fizeted be. Azzal simán tudod igazolni, hogy befizetted a tartozásodat, ez a legegyszerűbb. Mivel pénzintézeten megy át, a tranzakció száma alapján bármikor visszakereshető a könyvelésükben.

Ha kézbe adod neki, akkor szerintem elég egy olyan papír, hogy:


Átvételi elismervény.


Alulirott xy igazolom, hogy a mai napon yz-től átvettem x ft összeget, mellyel a felém fennálló tartozását maradéktalanul kiegyenlítette.


aláirás


Előttünk, mint tanúk előtt:

tanú 1 tanú 2


dátum


Ha van két tanú, az úgynevezett teljes bizonyító erejű magánokirat. Az ügyvéd papírja csak abban jobb ennél, hogy ha valamikor vita támad belőle, a tanúkat már lehet, hogy nem tudod megtalálni, míg az ügyvéd akárhány év múlva is garanciát ad erre.


De szerintem a legtisztább csekken befizetni.

2010. máj. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
kerestem a neten valamiféle mintát ami alapján megírhatnám, de nem találtam...
2010. máj. 21. 10:58
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, valami ilyenre gondoltam én is. a pénzt kézbe adom, ma du, a postai feladás horribilis összegbe kerülne, ennyi pénznél. Amire most nem telik. Ahogy ügyvédre sem.
2010. máj. 21. 11:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!