Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amikor online tőzsdézem,...

Amikor online tőzsdézem, akkor tulajdonképpen hol csinálom azt, melyik tőzsdén?

Figyelt kérdés
Tehát elektromos úton kereskedek, annyi van odaírva USDHUF, akkor honnan tudom, hogy aztán az én kötésem melyik tőzsde indexébe kerül bele? Vagy az online tőzsde egy önálló valami, ami nem országhoz kötött?
2011. máj. 29. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Komoly fogalmi zavarok vannak nálad.

Az USDHUF egy devizapár, nem a tőzsdén kereskedsz vele, hanem a saját brókercégeddel üzletelsz, vagyis ő áll a másik oldalon. Ebből következik, hogy ez semmilyen tőzsdeindexbe nem kerül bele, de egyébként sem kerülhetne, mert a tőzsdeindexeket részvényárfolyamok alapján kalkulálják.

2011. máj. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségedet! Nagyon nem vagyok képben, ezért is kérdeztem meg.

Szóval indexe csak részvényeknek van (áruknak is van?).

Devizát ezek szerint a brókercégemtől veszek és annak adok el? De amikor valaki mondjuk online értékpapírszámlát nyit, akkor megkerülni a brókercéget, nem (mondjuk az xtb-re gondolok, hogy bizonyos díjak ott nincsenek)?

Az a baj, hogy nincs túl nagy képzelőerőm és én ezeket nem is látom át... Gondolom most is csak hüyleségeket kérdeztem, de nagyon szeretném ezt megérteni. Azt XTB, a Plus500 meg ilyenek miben mások, mint mondjuk a Buda Cash?

2011. máj. 29. 19:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Én csak részvényindexekről tudok. A brókercéget nem kerülöd meg semmiképpen sem, mert a számlád a brókercégnél van. Ha konkrétan a devizakereskedésről beszélünk, akkor működési elvét tekintve elvileg nincs különbség a Plus500 és a Budacash között, viszont a Budacash egy komoly cég, a Plus500 pedig sokak szerint egy megbízhatatlan cég, ahonnan körülményes visszaszedni a pénzt.
2011. máj. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!