Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Senkitől nem tudok tanácsot...

Senkitől nem tudok tanácsot kérni, bt végrehajtásról van szó?

Figyelt kérdés
2008 óta van adó és járuléktartozásunk, ingatlanos cég, és nem ment semmi a válság miatt, de a tartozások miatt nem tudtuk mi elindítani a megszüntetését.már eljutottunk arra a szintre, hogy végrehajtás alá kerül, nincs semmink, anyukám nyakán lakunk a 2 éves kislányommal. Kérdésem, hogy ha nem végrehajtató, azt tudom, hogy akkor felszámolják, és ebben az esetben mi lehet a végeredmény, mire számíthatok? letöltendőt, vagy közmunkát kaphatok? nagyon félek hogy ilyen lehet és akkor mit csinálok a kislányommal...bölcsiben nincs hely, nem tudok addig munkát keresni :( senki nem tud segíteni :((
2011. máj. 25. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Melyik szakaszában vagytok éppen az ügymenetnek? Végrehajtás már elindult?
2011. máj. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ma kaptam a levelet, hogy fizessek be 50ezer Ft eljárási illetéket, melyet ha elmulasztok, azonnal megindítják a végrehajtást. nem fogom tudni befizetni...szóval hamarosan ott leszünk.
2011. máj. 25. 15:54
 3/9 A kérdező kommentje:
nem is értem, hiszen látják mennyi a tartozás, 25ezer gyesből, hogyan??? na mind1...szeretnék túllenni rajta, csak nagyon félek :(
2011. máj. 25. 15:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Értem. Hát akkor hamarosan kopogni fog a végrehajtó, de engedd be mindenképp! Vele lehet beszélni, egyezkedni. Elzárkózni nem jó, mert attól még többe fog kerülni az egész eljárás, ráadásul nem lenne jó, ha rendőrséggel menne ki legközelebb, az elég megalázó, és ciki.


Szóval a végrehajtó is csak ember, többnyire normálisak, lehet velük egyezkedni, sőt, még tanácsot is tud adni a hogyan továbbra.


Amúgy azt szokták csinálni, hogy leinkasszózzák a bankszámlát elő körben. ha nem folyik be a pénz, akkor végrehajtanak a lakásban (irodában) tárgyakat foglalnak le.. és ha az sem, csak akkor indul el a felszámolás.

2011. máj. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

egyébként én vagyok a beltag, a férjem a kültag, de ő nem velünk él, mert anyukámnál nem férünk el, neki sincsen munkája :(

köszönöm ha tud valaki tanácsot adni, mire számíthatok, ha tudnám, hogy rossz is, legalább nem lenne ez az állandó tanácstalanság

2011. máj. 25. 16:02
 6/9 A kérdező kommentje:
nem lesz végrehajtható, ha esetleg a párom találna végre munkát, akkor részletekben tudnánk rendezni...azért tartok a felszámolástól, mert az egy keményebb ügy én úgy tudom, de a neten nem találok róla semmit sem, csak olyan emberek panaszát, akiknek nem fizetett a cége. Nem csaltunk, nem loptunk, egyszerűen simán tönkre mentünk...
2011. máj. 25. 16:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem próbáltatok a tartozásokra részletfizetést/halasztást kérni a NAVtól?

Sajnos ha végrehajtásra kerül, akkor a számlád inkasszózza, a tulajdonaidat árverezheti, az állandó lakcímeden is foglalhat.

Ezen az oldalon nézz szét, hátha találsz valamit, ami segít, vagy legalább tájékoztat: [link]

Nem hinném, hogy járulék tartozás miatt letöltendőt adnának, az azért elég durva lenne, főleg, hogy pici gyereked van.

Próbálkozz a részletfizetés/halasztás kéréssel, ha még eddig nem tetted meg!

2011. máj. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azon gondolkozom, hogy te minek csináltál céget, ha a jogrendszer működésének alapjaival nem vagy tisztában? Börtönt, meg közmunkát, heh.

Ez egy sima tartozás. Majd visznek meg letiltanak, amit tudnak, a többi meg halmozódik a késedelmi kamatok miatt amíg nem tudják behajtani. Ha bármikor lesz valami állásod, a fizetésed egy részét letiltják havonta, ha örökölsz valamit, azt rögtön árverezhetik, meg ahova be vagy jelentve, onnan elvihetnek bármi ingóságot, hacsak nem tudja valaki bizonyítani, hogy az nem a tiéd.

Aztán kb. ennyi a történet. Persze ez az adósság lehet, hogy egész életedben végigkísér majd, mert amíg nincs kiegyenlítve, addig csak növekszik a kamatok miatt.

2011. máj. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

APEH honlap, Nyomtatványok letöltése, Fizetési könnyítés iránti kérelem nyomtatvány.

Kitöltöd a táblázatokat, (kérhetsz benne 12 havi törlesztési lehetőséget, esetleg valamennyi elengedést) mellé írsz egy levelet, megírod benne, hogy milyen ok miatt nem tudtatok eddig fizetni. Mindenképpen írd bele, hogy a fizetési készséged megvan, de jelenlegi helyzetetek miatt "a tartozás egyösszegű kifizetése súlyosan veszélyezteti a család alapvető megélhetését".

Megcímzed a Területilegt Illetékes NAV Fizetési Könnyítések Osztályára. Elsőbbségivel feladod. Ennek az elbírálásáig - határozat meghozatal napjáig - a végrehajtásra halasztó hatálya van. Nyertél kb. egy hónapot. Addigra pedig még a férjed is talál esetleg munkát, és ha megkaptátok a törlesztési lehetőséget is, akkor már annyival könnyebb.

Általában akkor van eredménye az ilyen kérelemnek, ha abban felajánlod, hogy a kérelem benyújtásával egyidőben a fennálló tartozásból x Ft-ot egyösszegben befizetsz, és a részletfizetést csak a fennmaradó összegre kéred.

Be kell ezzel egyidőben fizetned 2200.- Ft eljárási illetéket (számlaszám az apeh-honlapon), amíg nem látják, hogy az összeg beérkezett, addig nem foglalkoznak a kérelmeddel.

2011. máj. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!