Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár ebédidő ha 4 órát dolgozom...

Jár ebédidő ha 4 órát dolgozom le a 8 órából?

Figyelt kérdés
A mai nap vitatkoztam össze a művezetőmmel, miszerint nem jár ebédidő ha 4 órát dolgozom le a 8 órából. A mai nap Csak félműszakot akartam dolgozni (délutános munkarendben 14h-22h ig.) Majd 17h kor szokásosan elindultam ötödmagammal enni,mikor rám szolt a művezetőm, hogy nekem Nem jár az ebédidő és nem engedett el enni.ilyenkor ez hogy is van? mióta ott dolgozom soha nem volt ilyen.
2011. máj. 20. 22:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ez így tökéletesen érthető, ebben az esetben viszont normális művezető nem a törvényi előírásokkal vagdalózik, hanem egyszerűen szól, hogy "Ne haragudj, nagy a forgalom, te meg úgyis nemsokára mész haza, bent maradnál segíteni?" Nálunk legalábbis ez a megszokott hangnem, nem a munkaszerződés passzusaival dobálkozunk.
2011. máj. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok pénztáros :) abban az esetben ,persze,hogy maradtam volna besegíteni. De a többiek elmentek enni és én meg nem csináltam addig semmit.
2011. máj. 21. 00:06
 13/15 anonim ***** válasza:

nem értelek 14-22 -ig nem 4 óra van, hanem 8...


amúgy a műszakvezetődnek igaza van, és az elsőt megcáfolnám, nem a cégen múlik, hanem a Munka törvénykönyvén

2011. máj. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
ja és még annyit hozzátennék, hogy aki műszakos munkarendben dolgozik, annak jár 30 perc munkaközi szünet, aki egyműszakosban, annak meg 30 perc ebédszünet jár, amit le kell dolgozni
2011. máj. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A korábbi tesco-s vagyok:

Hát igen, így már más, hogy mindenki ki ment, csak te nem. És addig érdemben nem is tudtál mit csinálni.

Így már igazat adok neked. Ha van a főnöködben egy kis emberség, akkor kiküld téged is a többiekkel.

2011. máj. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!