Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár ebédidő ha 4 órát dolgozom...

Jár ebédidő ha 4 órát dolgozom le a 8 órából?

Figyelt kérdés
A mai nap vitatkoztam össze a művezetőmmel, miszerint nem jár ebédidő ha 4 órát dolgozom le a 8 órából. A mai nap Csak félműszakot akartam dolgozni (délutános munkarendben 14h-22h ig.) Majd 17h kor szokásosan elindultam ötödmagammal enni,mikor rám szolt a művezetőm, hogy nekem Nem jár az ebédidő és nem engedett el enni.ilyenkor ez hogy is van? mióta ott dolgozom soha nem volt ilyen.
2011. máj. 20. 22:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%

Ez mindig a cég szabályzatától függ. Nálunk pld. az első munkahelyemen 8,5 óra volt a munkaidő, ebből a 30 perc volt ebédidő. A 2. helyemen 8 óra volt a munkaidő, de a főnök nagyvonalúan megengedte, hogy a 30 perces ebédidőt ne kelljen ledolgoznunk. (néha, ha mérges volt ránk, az orrunk alá dörgölte, hogy munkaidőben ebédelhetünk, úgyhogy csönd legyen).


Elvileg ha 8 órás a műszakod, akkor "hálás lehetsz", hogy ha elengednek ebédelni, de ha 8,5 óra, akkor az jár neked fél munkanap esetén is!!!

2011. máj. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
4 órára nincs ebédidő. 6 órától van munkaközi szünet.
2011. máj. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Én is négy órában dolgozom, 8-tól 12-ig, de nekem mindig evidens volt, hogy munka után, otthon ebédelek. Egy szendvicset meg szoktam enni délelőtt, de azt csak úgy a számítógép előtt. Egyáltalán miért akarsz te délután 5-kor ebédelni? Miért nem eszel délben, mielőtt dolgozni mész? Uzsonnára meg simán elég lenne neked is egy szendvics.
2011. máj. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
8 órás munkarendben dolgozom, csak dolgom volt este és haza mentem félműszak után. ha délutánosok vagyunk akkor 17órakor van kajaidő. ha délelőttös vagyok akkor reggel 9 kor.
2011. máj. 20. 23:18
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Úgy gondolom - mégha igazságtalannak is tűnik számodra - hogy a műszakvezető jogosan járt el. Ha a fél munkaidőd így alakult volna, hogy mondjuk 4,5 órát tartózkodsz bent, akkor belefért volna az ebédidő. De 4 órából én sem engedtem volna el az alkalmazottat ebédelni.
2011. máj. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

23:14 vagyok

Ha ez csak kivételes alkalom volt, akkor a művezetőd egy köcsög.

Mint mondtam, én nem a cégnél ebédelek, de előfordult már, hogy nem volt épp semmi tennivalóm (irodában vagyok), és kimentem a többiekkel fél12-kor (nekik akkor van az ebédidő) az étkezőhelyiségbe csevegni. Sosem szóltak még rám miatta. Tudják, hogy ha munka van, úgyis elvégzem, ha nincs épp semmi, akkor meg felesleges a képernyőt bámulnom.

2011. máj. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem jár. A 4 óra a lényeg, nem az, hogy hány óra lett volna eredetileg, ha nem kéretőzöl el.

12 órás műszakban 2xfél óra szünet jár. Hogy nézne ki, ha valaki a 12 órából csak 4 órát dolgozna le, de abból is kivenné 2xfél óra szünetet?

2011. máj. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Oké, elméletileg nem jár. De! Ha valaki állandóra 4 órában dolgozik, akkor nyilvánvaló, hogy tisztázni kell, hogy ebben nincs ebédidő. Ha viszont életében egyszer elkéredzkedik korábban, teljesen felesleges ezen szívózni, amikor mindenki más úgyis abbahagyja a munkát, és kajálni megy. Nem lehet valami jó a művezető kapcsolata az alkalmazottakkal, ha ennyire kicsinyes.
2011. máj. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A bizonyos "4" óra véletlenül nem a részmunkaidősre vonatkozik? Lassan 5 éve dolgozom ott és soha nem volt rá precedens ,hogy nem engedtek volna el kajálni ha épp csak 4 órát dolgoztam le a 8-órából.
2011. máj. 20. 23:45
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves 23:35


A gyárakban valóban egyszerre teszik le a munkát, és a szünet után egyszerre folytatják. Ott igen vicces lenne, ha valaki egymaga ottmaradna dolgozni, főleg ha szalagmunka, és egyedül nem is tud mit csinálni.


Viszont egy boltban, vagy hipermarketben a pénztárosoknál egymás után adják ki a szüneteket. Nagy forgalomnál bizony sokat számít, hogy a kérdező elmegy-e szünetre, vagy bentmarad, és "viszi le a sort".


Korábban asszisztensként dolgoztam a Tescóban, és pont a pénztárosok szüneteltetése volt az egyik feladatom. Hasonló esetben (ha nagy volt a forgalom) én sem engedtem ki az illetőt. (Normál forgalomnál nyilván nem szemétkedtem).

De a kérdező azt írja, hogy összevitatkoztak. Akkor persze, hogy a főnöke megmutatja a hatalmát, és a törvényre hivatkozik.

2011. máj. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!