Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár szabadság próbaidőre? Két...

Jár szabadság próbaidőre? Két napot vennék ki munkakezdés után 1 héttel. Tudom hogy bunkóság de kellene nekem a "szünet".

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Elméletileg a szabadság arányos része ugyanúgy jár. Gyakorlatilag meg megbeszélés kérdése, engem már vettek fel úgy, hogy még a szerződéskötéskor tisztáztam velük, hogy két héttel későbbre be van fizetve egyhetes nyaralás. Simán elengedtek, pedig 3 hónap próbaidő volt a szerződésben. Évekig voltam annál a cégnél, abszolút nem számított, hogy nyaralással kezdtem az ottani pályafutásom.
2011. máj. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Az, hogy mi JÁR, az egy dolog. A munkáltatódtól függ, miként veszi, hogy ilyennel indítasz.
2011. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

A próbaidő lényege, hogy indoklás nélkül bármikor kirúghatnak.


Namost ha normális a vezetőség akkor elengednek. Ha kevésbé normális akkor nem engednek el. Ha meg köcsögök akkor elengednek és aznapra már szervezik a következő állásinterjút a helyedre... Én nem mennék el próbaidő alatt szabira, csak ha anyám kéne kórházba vinni kb... Gondolom ennyire fontos dolgod nincs, mert akkor nem tudnád előre. A 2 nap meg nyaralásra kevés. Csak nem koncert?

2011. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Első vagyok. Én saját magam mondanék fel, ha nem engednének el szabadságra, amikor menni akarok. A próbaidő alatt ráadásul ezt egyik napról a másikra te is megteheted mindenféle bonyodalom nélkül. Viszonylag keveset dolgoztam alkalmazottként, jóval többet szabadúszóként (tolmács vagyok), de az mindig feltétel volt, hogy mehessek, ha akarok. Soha nem volt ebből probléma. Ha kellesz nekik, megoldják.
2011. máj. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%

Nem tudom, te hol élsz utolsó!

A mai világban nem lehet csak úgy ugrálni.És nem Te szabod a szabályokat, hanem a munkaadó.Én még soha nem voltam sem táppénzen, sem nem kértem szabadnapot, menetelek is rendesen a ranglétrán.

2011. máj. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Menetelj a ranglétrán, ha neked ahhoz van kedved! Sosem érdekelt semmiféle rang, ha fizetnek annyit, és kapok annyi szabadságot, hogy kedvemre járjam a világot. Betegen meg pláne eszembe nem jutna dolgozni menni. De te tudod. Én azért dolgozom, hogy éljek, és nem azért élek, hogy dolgozzak. Nem vagyunk egyformák.
2011. máj. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szabadság a munkaviszonyban eltöltött idővel arányosan jár.

Az alapszabadság 20 nap. Ha te egy hetet dolgozol, akkor 20/52=0,38 nap szabi jár neked.

Magyarán szólva egy hét után még nem jár szabadság.

Ha mégis elenged, az csak a munkáltatód jószívűsége.

2011. máj. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát nem koncert lenne hanem fesztivál :D. köszönöm a válaszokat.. nem tudom mitévő legyek :D
2011. máj. 15. 10:46
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
sok helyen kikötik, hogy a próbaidő alatt nem mehetsz szabira. Jár a szabi, amit a próbaidő letelte után ki is vehetsz, de próbaidő alatt nem engednek el. Ezt tisztázni kell a felvételi beszélgetésnél már, hiszen ha 1 hét munka után mennél szabira, akkor ezt már a felvételnél is tudod.
2011. máj. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Srác, ne legyél bolond.


Manapság igen nehéz még jó szakmával is munkát találni, nehogy kockáztatsd a megszerzett állást egy vacak fesztivál miatt... Fesztivál lesz még idén is és jövőre is vagy 100. Munkát viszont most kaptál, amiért fizetést kapsz és amiből megélhetsz. Lehet hónapokig nem találsz mást ha most kirúgnak.

2011. máj. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!