Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni a munkáltatóm...

Mit tudnék tenni a munkáltatómmal? Fontos!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a nagy helyzet, hogy a munkáltatóm, nem annyira jelentett be amennyiért dolgozom. 130ezret kapok készhez, de papiron csak 80at kapok. Ráadásul nem is annyit dolgozom, amennyit kéne. Egy héten kb 10órával többet dolgozom és pluszba még minden héten egy nappal többet. Ez durván egy héten plusz 18óra, ami persze nem lesz és nincs kifizetve. Mit tudok tenni? Mert én nagyon lojális vagyok, csak amikor még mondják, hogy jöjjek be 6ra meg mittudomén, és semmit nem lát vissza az ember akkor én is így folytatom a játékot. Ami jár az jár, nem folyamodnék ilyen eszközökhöz, de a családom elöl veszi el a pénzt, hogy nem fizet ki rendesen. Munkaügyi bíróság? Apehnál hogy kell feljelenteni? mi az a telefonszám? vannak a cégnek "fekete dolgai" amit el tudnék mondani az apehnak. Hol kell ezt bejelenteni?

Segítsetek.

Lehet, hogy szemét vagyok, de én normálisan álltam a dolgokhoz. Köszönöm a segítőkész válaszokat!


2011. ápr. 20. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát azért azon is gondolkozz el, hogy téged is jól megbüntetnek eltitkolt jövedelem miatt. Visszamenőleg kamatos kamattal fogják bekérni tőled az "elvárt" adót....

Ha a munkáltatód hivatalosan bejelent és kifizeti a hivatalos túlóráidat, közel nem lesz 130 a jövedelmed.

2011. ápr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keress másik munkahelyet.Magad alatt meg ne vágd a fát,az előzőnek igaza van.Először is Téged bűntetnek meg.Utána meg évekig pereskedhetsz.
2011. ápr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Munkaügyi bíróságon és Apehnél is jelentsd fel, de sürgősen.Úgy tudom, ha kéred őket, akkor nem tudatják a munkáltatóval, hogy tőled kaptak infót.Az ilyenek nagyon megérdemlik a büntetést!Az Apehhoz mehetsz személyesen is.Ott megmondod, hogy munkáltatói szabálytalanságot szeretnél bejelenteni és adócsalást.Vagy ezt megírhatod levélben is.Lehet névvel, címmel, illetve névtelenül is megírni nekik a problémádat, de a névtelen levelekre ritkábban reagálnak, mert nem veszik olyan komolyan.

Munkaügyi bíróságra szintén besétálsz, elmondod mi a helyzet.A többit majd intézik az illetékesek.A telefon nem jó ötlet, az ilyesmit személyesen a leg célravezetőbb elintézni.

Azért is jobb, ha feljelented, mert ha hallgatsz és majd egyszer a főnököd lebukik, akkor téged is megbüntethetnek.

Én úgy tudom, most már a munkavállalót is büntetik, ha kiderül, hogy hagyta magát feketén dolgoztatni.

2011. ápr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha önként bejelented, nem fognak megbüntetni.Hiszen azt nem tudhatják, mikor tudtad meg, hogy szabálytalanul foglalkoztat.Tanulság, hogy az ilyen disznót mielőbb fel kell jelenteni, nem kell tűrni nekik.
2011. ápr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A munkavállalót mindenképpen megbüntetik. Amikor aláírta a szerződést, ott a hivatalos munkabére szerepelt, a nettó 80, nem a 130. Hogy etetheti meg ezek után bárkivel is, hogy nem tudott róla? Ezenkívül az érintetteken kívül ki tudhatna még erről? Arra is mérget lehet venni, hogy egy ilyen után munkád nem lesz, sem itt, sem máshol, mert épeszű munkáltató nem alkalmaz olyan embert, aki bemártotta a saját főnökét.
2011. ápr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!