Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 80. 000 forintot akarnak...

80. 000 forintot akarnak rámsózni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A feleségemnek akartam majd júliusban(!) szekrénysort csinálni,összeirkáltam az elemek nagyságát stb...

Hogy tudjam,mégis mennyi pénzt kell összegyűjtenem,levittem a métereket a helyi boltba hogy árajánlatot(!) kérjek.


Megadtam a telefonszámom meg mindent.Ma csörög a telefonom,hív a pasas,hogy levannak vágva a bútorlapok,és holnap mehetek érte.Köpni nyelni nem tudtam,mikor kinyögte,hogy 80 ezer forint lesz.

A pasasnak érthetően elmondtuk,hogy csak egy kb.árat szeretnénk kérni.


Most mit tegyek?Nem úszok a pénzben.

Kötelező nekem ezt most kifizetnem?


2011. ápr. 15. 19:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Írtatok alá bármilyen szerződést? Mert ha nem, nem kell fizetned, hiszen csak árajánlatot kértél. Ha viszont igen, akkor nézd meg alaposan hogy mit is írtál alá...
2011. ápr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
93%

Én ha 80 ezret akarnának rámsózni elfogadnám:D

Amúgy semmi sem kötelez arra hogy kifizesd, nem tud veled semmit se csinálni.

2011. ápr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
78%
Nem. Mivel nem rendelted meg, nem vagy köteles kifizetni. Beszéld meg vele, szerződés nélkül sokat nem tud pattogni, ha nem fizetsz is. Mondjuk 80 ezer egy konyhabútorért annyira nem gáz, még ha te állítod is össze. Talán kérdezd meg részletben fizetheted-e, ha már legyártotta a lapokat.
2011. ápr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem írtál alá semmit, akkor nem. De szép próbálkozás a részükről.
2011. ápr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem tud megrendelőt mutatni a boltos, semmit nem tehet.

Max mérges lesz, de nagyon.

2011. ápr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Tinker Bell ***** válasza:
100%

Mondd el neki az igazat!


Hogy kifejezetten csak árajánlatot akartatok kérni! Az már az ő figyelmetlensége, hogy le is szabta az anyagot! Mondd el neki, hogy megcsinálhatja, de csak júliusban tudjátok kifizetni! Természetesen addig nem viszitek el. Vagy felhasználja a következő munkáihoz és később visszatértek a tietekre!


Tisztázzátok le, de semmiképp ne fizessétek ki, ha most nem tudjátok! Ne verjétek emiatt adósságba magatokat!

2011. ápr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem írtunk alá semmilyen szerződést.Egy lapot adtam neki oda,amin a bútorlapok méretei vannak és a telefonszámom.
2011. ápr. 15. 19:40
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Akkor egy ügyes próbálkozás, ami a lelkiismeretedre brazíroz. Nem kell foglalkozni vele.
2011. ápr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
akkor így járt
2011. ápr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Bepróbálkozott. Ha igent mondasz, mire odaérsz, leszabta volna.
2011. ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!