Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lízingelt céges autó felszámol...

Lízingelt céges autó felszámolás alatti cégben, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Kezes vagyok egy kft autólízingjében. A cégben már nem vagyok tulajdonos, de a kocsin készfizető kezes. A banktól hívott egy muki, hogy felajánlja, hogy átvállalhatom a hitelt, ha a nevemre veszem a kocsit. Ez nekem megfelelő lenne, de a bank elvitte az egyébként fizetett autót, arra hivatkozva, hogy a céget felszámolják és jelenleg ki is van vonva a forgalomból. Ugyebár a cégben ez nem vagyon, mivel a bank tulajdona és több rajta a tartozás, mint az értéke. Kérdések: jogszerű kivonni a forgalomból? Jogszerű volt elvinni? Valóban át tudom vállalni, vagy csak maszlag, hogy a nyakamba verjenek egy adósságot? Ezutóbbi amúgy a banknak sem érdeke, mert én az átvállalásra nyilatkoztam, hogy részemről ok.
2011. ápr. 14. 15:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Készfizető kezesként ez az adósság már a nyakadban van, nem kell azt még jobban rávarrni.

Mivel a céget felszámolják, így jó eséllyel a felszámoló ki akar szállni a lízingből, így valószínűleg lízingszerződést akar bontani.

Te ha átvállalod a lízingszerződést, akkor a gépjármű megmarad, plusz a végén a te nevedre kerülhet. Ebben semmi "trükk" nincs.

2011. ápr. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!