Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Letagadjam lakáseladáskor,...

Letagadjam lakáseladáskor, hogy ki a szomszédom?

Figyelt kérdés

Mellettünk egy 10 fős család lakik, 50 négyzetméteren (4 lakásos társasházban)...hát van itt minden...ajtócsapkodás, kiabálás, egész napos gyerekzsivaj...

Nagyon menekülhetnékem van innen, de nagyon félek, hogy nem tudnám eladni így a lakást senkinek, mert ha megtudják kik a szomszédok, akkor nem vennék meg a lakást.

Viszont már szörnyen gyűlölök itt lakni mellettük!

Egyszerűen nem tudom mit csináljak!

Az az igazság, hogy túl becsületes vagyok, és tuti bevallanám, hogy tök gáz a szomszéd...de akkor meg ki a fene költözne ide???

Amúgy albérlők, később költöztek ide mint mi...tudom, hogy az albérlet nem örök...de nem úgy tűnik mintha el akarnának menni innen. Nagyon olcsón adta ki nekik a főbérlő a lakást, és így aztán naná, hogy nem mennek el...

Azt ne írjátok, hogy beszéljek velük, mert megpróbáltam. Finoman, normálisan csak annyit kérdtem, hogy ne nagyon csapkodják az ajtókat, mert attól beremeg az egész ház és minden nap erre kelünk, erre fekszünk...de nagyjából lesz@rták, amit mondtam...

Gyomorgörccsel jövök haza minden nap, nem szeretek itt lakni már.


2011. ápr. 11. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van, csak a felső szomszéddal. Ő egyedül van, de éjjel 1-kor még Jimmy-t hallgatunk vele együtt, majd fél 2-kor nekiáll polcot szögelni. Gyógyszereket szed.. tehát baj van vele.. :(
2011. ápr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy tagadd le!! Rakd félre a becsületed, mert sajnos egyre kevesebbre mész vele manapság..
2011. ápr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatnál a lakás tulajával beszélni. Mondd meg neki,ha máshogy nem megy,hogy rájuk fogsz hívni valakit.Ha feketén adja ki a lakást,mint sokan,akkor inkább kiteszi öket,mint hogy ráküldd a NAV-ot.Ráadásul nem értem öt,mert ha amúgy is olcsón adja ki,akkor megválogathatná a lakókat.Nálunk a szomszéd kidobta az olyan lakókat,mert sok volt a panasz és nem akarta a lakását sem leamortizáltatni.Szóval szerintwm ezt próbáld meg.Mert butaság lenne ha emiatt adnád el mondjuk olcsóbban,vagy egyáltalań h emiatt te koltoznél.ne hagyd magad
2011. ápr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A főbérlővel már beszéltünk, azt mondta, hogy hogy lehetek ilyen türelmetlen szegényekkel, meg hogy ők mennyire sanyarú sorsúak, és nekem megértőnek kell lennem. Mintha én vállaltam volna ezt a sok gyereket...

2011. ápr. 11. 17:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy sanyarú sorsúak meg sok a gyerek, még élhetnének szépen, csendben, NORMÁLISAN! Nem értem az ilyen hozzáállást. A tv-ben is mutatják a lepukkant családokat, dehát bakker... Attól, hogy szegény valaki, takarítani meg rendet rakni még tud, az ingyen van. Nincs mese, fenyegesd be!
2011. ápr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, mások is laknak rajtuk és rajtad kívül ott, őket nem zavarja? Velük beszéltél?

amúgy próbáld ki esetleg, h te meg éjjel kezded el az ajtókat csapkodni, bejön-e nekik... bár nem túl humánus...


feljelenteni nyilván nem lehet őket ezért, de valamit csak lehet tenni... ebben sajna nem vagyok járatos, de jó lenne utánanézni...

2011. ápr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

előző voltam.

esetleg az ingatlankövzetítőben mondd el a dolgot, hátha tudnak valami értelmeset mondani rá... ott jogászok is vannak, akik ismernek valami jogi utat az ilyen helyzet rendezéséhez, ha létezik.


pl. az is felvethető, az albérlők egyáltalán be vannak-e jelentve, mert a legtöbben illegálisan adják ki az albérletet. ezt a főbérlőnek is elmondhatod, hogy ha nem változik a helyzet, akkor a nem bejelentett albérletből gond lehet. mondjuk nem tudom, a be nem jelentett albérlettel mennyire foglalkoznak komolyan a hatóságok, de igazából törvénybe ütköző. de ha olcsón adja ki, akkor valszeg illegális, mert különben adózni kéne utána és nem tudná olcsón kiadni.


mondjuk tényleg kár lenne emiatt otthagyni egy amúgy jó helyet, de érthető...

2011. ápr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

ismerős a gyomorgörcsös helyzet. én is utálok már a lakásunkban lakni, mert felül állandóan megy az a rohadt zene. pszichopata antiszociális barmok, akik másra nincsenek tekintettel.

nos szerintem, ha csak úgy tudod eladni a lakást, hogy eltitkolod a szomszédokat, akkor tedd meg a nyugalmad érdekében. bár előre sajnálom azokat, akik beköltöznek. érdemes lenne a főbérlővel elbeszélgetni, hogy kapjon már észbe, és dobja ki őket. ennyit tehetsz annak érdekében, hogy bárkinek is add el a lakásod, ne érezze nagyon átverve magát, illetve te se, mert rájuk sóztad.

2012. ápr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8.: Egy éves a kérdés, kérdéses, van-e aktualitása, mert a kérdező nem írt azóta.

Egyébként 6-7. voltam

2012. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!