Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közgazdász diplomával kb mire...

Közgazdász diplomával kb mire számíthat az ember?

Figyelt kérdés
A Corvinus Egyetemre (BCE) készülök, közgazdász szeretnék lenni. Az érdekelne, hogy milyen eséllyel tudok majd elhelyezkedni, és kb mennyi nettó fizetésre számíthatok.
2011. ápr. 9. 19:14
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
hát a Zrínyi (ZMNE, nemzetvédelmi) katonatiszti suli, van civil szak is de már csak 1-2 évig, utána csak tiszti egyetem lesz, ezért ott mások a "játékszabályok"
2011. ápr. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
jobban mondva nem tudom, hogy "tiszti"-e, de had- és biztonságtechnikai mérnöki, meg ilyen szakok vannak
2011. ápr. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

Én azért szeretném megvédeni a turizmus-vendéglátósok becsületét is...az is közgáz szak, mert nem csak mikró-makrót tanultunk, hanem számvitelt, matekot, statisztikát, pénzügyet, stb-t is...jó lenne, ha nmegnéznétek a tantervet, mielőtt lenézitek ezt a szakot...most turizmus-menedzsmentre járok, és itt is elég sok a menedzsmentes tantárgy, sőt, az van többségben, nem csak a turizmusról szól az egész...

ja, és a vacak kis diplomámmal, nekem is sikerült elég jól fizető állást találni, sőt a diplomámnak köszönhetően már külföldre is kijutottam dolgozni, 5évre, és nem mosogatni...szóval jó lenne, ha nem néznénk le semmilyen szakot. nem a diplomán múlik, hogy kiből, mi lesz, hanem azon, hogy mire képes, mennyire határozott a céljait illetően.

a kérdezőnek válaszolva pedig: nyugodtan menj közgáz-ra, elég valószínű, hogy még 5év múlva is jól eltudsz majd vele helyezkedni. Másik tanácsom pedig, hogy az alapszak közben már keress diákmunkát, aztán a mesterszakot már érdemes szerintem levelzőn elvégezni, és mellette már rendesen dolgozni, mert a tapasztalat a lényeg, nem az elmélet, amit a fejedbe próbálnak tömködni...

2011. ápr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Igazából csak két év múlva fogok érettségizni, de most kell leadni a jelentkezést az emelt szintű képzésre, és a matek-töri tűnik a legjobbnak, mert azzal tudok menni jogra meg egy csomó pénzüggyel kapcsolatos szakra, és igazából ezek érdekelnének. És persze lehet álszenteskedni, de jól fizető állást szeretnék, ha nem is azonnal diplomaszerzés után.
2011. ápr. 10. 09:46
 35/43 anonim ***** válasza:

Közgazdászképzés – tényleg kezdenek sokan lenni.


Pénzügy-számvitel – eddig jó elhelyezkedési esélyeket kínált


DE


Vannak problémák, pl.:

1. a végzettek nem értik a valódi piaci folyamatokat… (az ún. pénzügy-számvitel „elitképzés” lényegében adminisztrátor-képző agymosás…)

2. évről-évre rosszabbak az elhelyezkedési esélyek

3. a pénzügyi szféra – a jelenlegi formában – már hatalmas, privilegizált, közvetett és közvetlen módon szubvencionált vízfejjé vált, buboréknak tűnik az egész… Hosszútávon nem fog ennyi embert eltartani…


A közgazdaságtan/pénzügy azonban – abban az esetben ha az ember széles ívben kikerüli a jelenlegi mainstream irányzatot – rendkívül érdekes.



Az alábbi hanganyagokat

[link]


könyveket


[link]


[link]


[link]


[link]



[link]


[link]



publicistákat

[link]


[link]


[link]


[link]


csak ajánlani tudom. Nagyon sokat lehet ezekből tanulni.


Ingyen…

2011. ápr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

Abban az esetben ha a fentebb „propagált” piaci fundamentalista irányzattal kapcsolatban fenntartásaid vannak, akkor kezdetnek mondjuk olvass bele az alábbi 2007 júliusában publikált cikkbe.


[link]


Különösen a „The big bailout” rész érdekes.


Ez a cikk több mint egy évvel korábban született a 2008-as összeomlásnál/ bailout-nál…


Olyanokat érdemes olvasni, akik értik, hogy mi folyik körülöttük…


PS: az illetőnek fent belinkeltem az archive-ját, fantasztikusan jókat írt az utóbbi 4 évben. Sokat lehet ebből tanulni.


+ a marketoracle.co.uk mellett még az alábbi honlapot is ajánlani tudom

www.zerohedge.com

2011. ápr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

+ piaci tippnek se volt rossz


[link]


még az is 800% árfolyamnyereségre tett szert az utóbbi 6 évben, aki mindössze beült egy tőkeáttétel nélkül egy ezüst-pozícióba.


És aztán nem csinált semmit… csak várt… és mondjuk közben azt a fene módon lenézett „humán” osztrák közgazdaságtant olvasgatta…


Kvantitatív közgazdaságtan fan-oknak ajánlom az alábbi két linket:


[link]


[link]

2011. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Belinkelek még néhány hasznos könyvet


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


PS: a mises.org rengeteg egyéb könyvet találsz. (akár hangoskönyv változatban is)


+ némi info az „osztrák iskolához”


[link]


Szvsz


Ez a legjobb, legérdekesebb közgazdasági irányzat.

2011. ápr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
21:26-os vagyok: Corvinuson végzett, de passz, hogy pontosan min, nem vagyunk vele jóban.
2011. ápr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Kronstadt, neked gazdasági végzettséged van? Hogy tettél szert ilyen félelmetes információmennyiségre?
2011. ápr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!