Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közgazdász diplomával kb mire...

Közgazdász diplomával kb mire számíthat az ember?

Figyelt kérdés
A Corvinus Egyetemre (BCE) készülök, közgazdász szeretnék lenni. Az érdekelne, hogy milyen eséllyel tudok majd elhelyezkedni, és kb mennyi nettó fizetésre számíthatok.
2011. ápr. 9. 19:14
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
25%

Milyen eséllyel tudsz elhelyezkedni? 2%, legjobb esetben.


Akkora túltermelés van közgazdászokból, a 98%-uk a munkanélküliek táborát gyarapítja. Ez tipikusan ilyen "McDonalds felszolgáló" szakirány.

2011. ápr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Én pont az ellenkezőjét hallottam, szóval még kíváncsi lennék mások véleményére, tapasztalatára is!
2011. ápr. 9. 19:30
 3/43 anonim ***** válasza:
45%
Az első válaszoló természetesen nagy hülyeséget mondott, azzal ne foglalkozz. Ma egy pályakezdő közgazdász, ha sikerül jó állást kapnia, akkor bruttó 250-300e Ft-ra számíthat. Több multinál vannak frissdiplomás programok, szóval nem lehetetlen a dolog. Viszont azt, hogy mi lesz 4-5 év múlva senki nem tudja most megmondani.
2011. ápr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
36%

az első jól mondja, a második pedig ÁLOMVILÁGBAN él!


"ha sikerül jó állást kapnia"

hogy ezen mekkorát kacagtam :D


ez itt Magyarország 2011.

A protekció és ambíció világa. Már 1011 éve, a jelenben, és a jövőben is.


Csak akkor jelentkezz ilyen humán képzésekre, ha már előre le van zsírozva a jövendőbeli munkahelyed!

Persze, akkor tényleg kaphatsz diplomás minimálbért, és majd az idő előrehaladtával (5-10 év?) növekedhet 250 ezer nettóra.


nem elég csak a Corvinusra jelentkezni, EL IS KELL VÉGEZNI!!!!!!!

csak az első félévben kiszórják a hallgatók 60%-át...

2011. ápr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
29%

Nagy hülyeséget mondtam? Igen? Pedig Miskolcon, Magyarország HARMADIK legnagyobb városában ez a helyzet a közgazdászokkal, meg a jogászokkal.

Annyi van belőlük hogy Dunát lehetne velük rekeszteni, és nem kellenek senkinek. A protekciósok (azaz akiknek van hátszele) kapnak esetleg állást, a többi meg vagy elmegy külföldre, vagy elmegy segédmunkásnak, lapátolni, vagy megy a híd alá csövelni.


Egyszerűen NINCS rájuk kereslet, hiába toporzékolsz, akkor se lesz.

2011. ápr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Értem. Igazából azt hallottam, hogy a jogászok közül (mert ezen is gondolkozom) az olyanokból telített a pálya, mint a válóperes ügyvéd, családjogi ügyvéd, de egy "céges ügyvéd" azért jól el tud helyezkedni. Most kell emelt szintű képzést választanom és a matek-törire gondoltam, mert azzal azért sok helyre lehet menni.
2011. ápr. 9. 20:15
 7/43 A kérdező kommentje:
20:13 meg ne haragudj de a közgazdász képzés neked hol humán??
2011. ápr. 9. 20:17
 8/43 anonim ***** válasza:
0%
jajj bocs, a társadalomtudományokkal is pont ugyanaz a helyzet, mint a humánokkal :D
2011. ápr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeséget írtok! Sok a közgazdász, de pl. a turizmus-vendéglátáson végzett is közgazdász diplomát kap, és a pénzügy -számviteles is. Én a BGF-en végeztem pénzügy-számvitel szakon, minden hátszél, segítség nélkül, már egyetem alatt is dolgozva találtam munkát. A turizmusos közgazdász meg a marketinges közgazdásznak nehezebb, ez igaz.
2011. ápr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim válasza:
utolsó, te mit tanulsz? vagy ha már végeztél, mi a végzettséged?
2011. ápr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!