Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mik azok az állások, amivel...

Mik azok az állások, amivel 300. 000 Forint felett lehet keresni?

Figyelt kérdés
Még nem döntöttem el mi legyek, és szeretnék tájékozódni. Sok minden érdekel, és nyitott vagyok sok mindenre, csak nem tudom, mik azok a szakmák, amik jól fizetnek ma Magyarországon, és 300.000 alatt semmi képp sem akarok keresni!
2011. ápr. 1. 18:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Bruttó 300 ezer???

Ha nettó, akkor semmi. Az egyik barátnőm magánkórházban orvos, méghozzá több helyen kell dolgoznia és így is csak nettó 200 ezer jön össze neki.

Egy példát mondok még, egy kinevezett közjegyző is csak 2300 eurót keres Spanyolországban, ami ft-ban, 621 ezer ft, de bruttó.

2011. ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ja és a barátnőm számlát ad, nincs bejelentve főállásba.

Külföldön magasabbak a bérek, de az árak is.

Aki elhagyja az országot másért is teszi.

Egy másik barátnőm a Kanári-szigeteken dolgozik, mert imádja azt a helyet és nem bírja elhagyni a tengerpartot, mert imádja. Ottani viszonlatban nem keres jól, viszont a jogszabályok nem változnak gyökerestül kormányváltások alkalmával.

2011. ápr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Vállalkozó
2011. ápr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mérnöki területeken összejöhet. Én informatikában dolgozom és nettó 300 felett keresek. Viszont ehhez azért tudni is kell (ezt nagyképűség nélkül mondom). Külföldön ugyanezért a munkáért legalább a 3x-át megkapnám, de én perpill elégedett vagyok.
2011. ápr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Egy jó MLM
2011. ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Egy jó MLM-et most kezdtem el :) csak kell azért valami mellé
2011. ápr. 1. 18:59
 7/19 anonim válasza:
én olyat tanulnék hogy aztán külföldön dolgozhassak...felszolgálni jártam ausztriába...közel 300-at kerestem, kicsit stresszes volt...de egy szezonális hely...a vendéglátásban van pénz nem kell 25éves korodig tanulni viszont munkás, de aki szereti csinálni annak szerintem megéri
2011. ápr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Azért netto 300-at igen sok munkakörben lehet keresni:


- Mérnökként (gépész, építész, stb.) már a kezdő fizu is igen jó - ha nem is 300 netto - de közelít hozzá

- Politikusként (csak a gerincet kell otthonhagyni)

- MAGÁNorvosként (erősen hangsúlyozom a MAGÁN szót, közalkalmazottként szart sem keresnek az orvosok sajnos)

- Számítástechnika bizonyos területein. Pl. biztonsági szakemberként, softwarefejlesztőként, stb. Sima rendszergazdaként már pl. igen nehéz jól keresni

2011. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

asztalosként is lehet annyit keresni, csak érteni kell hozzá, vagy akár különleges területre specializálódni :) de bármely más szakmunkával is van esélyed jól keresni, ha jól csinálod


amúgy mi az ami érdekel? azzal kezdj valamit, mert ha kényszerből mész csak egy pályára, akkor sose fogod jól csinálni

2011. ápr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én gazdasági területen dolgozom, logisztika részen. Éppen 300.000 Ft a nettóm most már, igaz az elején 120.000 nettóval kezdtem 8 évvel ezelőtt. Közgáz diplomám van és 3 idegennyelvből van szakmai középfokú nyelvvizsgám. Igazából azért fizetnek meg ennyire, mert a nyelveket napi szinten használom, szinte csak angolul, franciául, németül beszélek egész nap.


Bármit is választasz, célszerű rámenni a nyelvtanulásra is. Már csak azért is, mert sohase tudhatod, hogy mikor alakul úgy az életed, hogy külföldre költözöl.

2011. ápr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!