Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jól érzem, hogy anyumnak...

Jól érzem, hogy anyumnak téves a meglátása?

Figyelt kérdés

Anyum ilyeneket írt nekem, de ez szerintem azért nem így megy: "A TB nem fizetést 5 évre visszamenőleg ellenőrzik,

büntetéssel együtt kell megfizetni. Mentek a börtönbe, vagy a híd alá?"

Mi köze ennek a börtönhöz? Hisz ez nem bűncselekmény. Na meg annak, hogy megyünk a híd alá. Jó, albiban lakunk a párommal, de attól a tulaj nem fog kirakni minket, mert a TB-t nem tudjuk fizetni a párom után. Hisz az albi díját fizetjük, és normális albérlők vagyunk.

Milyen következménye van annak, ha valaki nem tudja fizetni maga után a TB-t?


2011. márc. 15. 17:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ez a szöveg mindegy (és nem is zárja ki azt, amit én írtam).

Az orvosnak hivatásánál fogva kötelessége, hogy segítséget nyújtson. Akinek van érvényes TAJ száma, azt mindenképp azon keresztül fogják rendezni, majd a NAV behajtja, ha kiderül, hogy eddig nem fizette a biztosítási díjat. Akinek meg nincs, pl. külföldiek, annak meg számlát állítanak ki, vagy ha az egészségbiztosítóval megállapodást kötött, akkor az alapján.

De ha nem hiszed hogy így van, menj be az OEPhez és kérdezd meg tőlük.

2011. márc. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Ez a szöveg mindegy (és nem is zárja ki azt, amit én írtam).

Az orvosnak hivatásánál fogva kötelessége, hogy segítséget nyújtson."


:D HAHA! Persze az orvos segít.. annyira, amennyire a jogszabály kötelezi. Lásd a szövegben, ami szerinted "mindegy".. :) Egy vicc vagy!

2011. márc. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Neked fingod sincs róla, én meg részben ilyesmivel foglalkozom, de nekem nem célom, hogy tételesen kikeresgessem neked a vonatkozó hivatkozásokat, ott van az OEP oldalán. Ellátást mindenki kap, a költségek rendezése ettől teljesen független dolog.

De nekem aztán tök mindegy, felőlem retteghetsz is, hogy ha nincs rendezve a TB-d, akkor el fog hajtani az orvos, ha tüdőgyulladásod lesz.

Csak jeleztem, hogy ez marhaság.

2011. márc. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem, nem fog elhajtani, ez a te hülyeséged. Csak éppen nem leszel jogosult *minden* ellátásra, amire a biztosítottak jogosultak. Fentebb leírtam, hogy mire vagy jogosult biztosítás nélkül. Természetesen, ha nem vagy biztosítva, a sürgős, életmentő beavatkozásokat ki fogják számlázni neked. A további ellátást meg egyszerűen nem kapod meg.
2011. márc. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Látom nagy veszekedés támadt.

Ja, amióta nincs fizetve szerencsére nem volt dokinál. Az APEH meg legalábbis felénk olyan jól végzi a munkáját, hogy már legalább 3x volt bejelenteni, hogy megváltozott a címe, de még mindig a régire küldik pl. az adóbevalláshoz a papírokat. Szóval ha ezt nem tudták még kijavítani a rendszerben, és nem volt azóta beteg. Le tudják nyomozni, hogy nem tudjuk fizetni a tb-jét? Meg mit követelnének visszamenőleg, ha nem kapott semmilyen ellátást. Szerencsére nem volt rá szükség.

2011. márc. 17. 19:06
 16/16 anonim ***** válasza:

"Meg mit követelnének visszamenőleg, ha nem kapott semmilyen ellátást."

A biztosítás pont arról szól, hogy akkor is kell fizetni, ha nem használod. Ha nem kellene, akkor nem biztosításnak hívnák. Tehát azért kell visszamenőleg is kifizetni, mert történHETETT volna bármi... És kötelező fizetni. Ennyi.

2011. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!