Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jól érzem, hogy anyumnak...

Jól érzem, hogy anyumnak téves a meglátása?

Figyelt kérdés

Anyum ilyeneket írt nekem, de ez szerintem azért nem így megy: "A TB nem fizetést 5 évre visszamenőleg ellenőrzik,

büntetéssel együtt kell megfizetni. Mentek a börtönbe, vagy a híd alá?"

Mi köze ennek a börtönhöz? Hisz ez nem bűncselekmény. Na meg annak, hogy megyünk a híd alá. Jó, albiban lakunk a párommal, de attól a tulaj nem fog kirakni minket, mert a TB-t nem tudjuk fizetni a párom után. Hisz az albi díját fizetjük, és normális albérlők vagyunk.

Milyen következménye van annak, ha valaki nem tudja fizetni maga után a TB-t?


2011. márc. 15. 17:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nem kap ingyenes egészségügyi ellátást, vagy rosszul tudom?
2011. márc. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
Hát, majd kirak akkor, hogyha majd az ő cuccait foglalják le a te tartozásodért cserébe.
2011. márc. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

a TB-t nem kötelezö fizetni,

viszont fizetned kell az orvosi ellátásért

2011. márc. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mi köze a tb-nek az albérlethez? Ha nem fizeted, nincs orvosi ellátás. Ha baleset ér, vagy valamiért kórházba kerülsz, az több százezer forintodba fog kerülni!
2011. márc. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Minden apró orvosi ellátásért fizetned kell. Bemész lázasan az orvoshoz és azt mondja majd, hogy akkor ez 5-10000 ft volt. Ha bármilyen jellegű baleseted lesz, és mondjuk életmentő műtétet kell végrehajtani rajtad az nem két forint, akkor majd tényleg mehettek a híd alá, mert egy ilyen több százezerbe kerül és amikor haldokolsz nem fogják megkérdezni, hogy ellássanak e. Ha az albit tudjátok fizetni, ne mondd nekem azt hogy havi 5000 Ft nem fér bele a "büdzsébe" Jobban jártok
2011. márc. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen,hogy igaza van anyukádnak. Úgy tudom,hogy amióta az APEH kezeli,azóta kötelező fizetni. Ha ez így van,akkor 5 évre visszamenőleg behajthatják.

Kérdezzétek meg az APEH-tól.

2011. márc. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

TB-t kötelező fizetni. Ha nincs fizetve, ellátást akkor is kapsz, de az orvos gépe lejelent, az APEH meg majd behajtja visszamenőleg.

Onnantól kezdve meg olyan, mint bármilyen más tartozás, tilthatják a fizetésedből, foglalhatják az ingóságokat a bejelentett címedről (akár az albérletből is, ha bejelentkeztél), inkasszót tehetnek a bankszámládra, és a többi.

Mivel adók módjára behajtható, elvileg még börtön is járhatna érte (adócsalás címszó alatt), de ilyen esetről még nem hallottam.

Mindenesetre elég lesz az is, hogy ha kiderül, egy szép, párszázezres tartozásod lesz alapból, ami addig halmozódik majd a késelmi kamatokkal, amíg be nem tudják hajtani.

2011. márc. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Annak, aki állandó lakhellyel rendelkezik Magyarországon, annak kötelező fizetnie. Ha nem fizeti, akkor orvosi ellátást NEM kap, csak életmentő beavatkozásokat. És igen, adók módjára behajtható.
2011. márc. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ezt az "orvosi ellátást nem kap" dolgot viszont jó lenne elfelejteni mindenkinek.

Mindenki kap orvosi ellátást, más kérdés, hogy a biztosítási jogviszony rendezettségét vizsgálják, és ha nem rendezett, akkor aláíratnak egy papírt, ezután kb. 1 hónapig vár az OEP, hogy igazold a biztosításodat, ha nem teszed, akkor átadják az adataidat az adóhatóságnak.

2011. márc. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Minden betegnek - tekintet nélkül arra, hogy magyar állampolgár-e, vagy hogy rendelkezik-e érvényes biztosítással -, sürgõs szükség esetén joga van

· az életmentõ,

· a súlyos vagy maradandó egészségkárosodás megelõzését biztosító ellátáshoz, valamint

· fájdalmának csillapításához és szenvedéseinek csökkentéséhez.


A biztosítottnak joga van

· az egészségi állapota által indokolt,

· megfelelõ,

· folyamatosan hozzáférhetõ és

· megkülönböztetés nélküli

egészségügyi ellátáshoz.

2011. márc. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!