Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kinek kell fizetni a bkv...

Kinek kell fizetni a bkv bérletet ilyen esetben?

Figyelt kérdés
3 napja kaptam egy irodai, adminisztrációs munkát és megállapodtunk az interjún, hogy netto havi 100.000 ft-os fizetést fogok kapni. A munkahely gyalog 10 percre van tőlünk, így örültem, hogy nem kell bkv bérlet és rá sem kérdeztem. Aztán tegnap a főnök közölte, hogy egy héten 2-3 alkalommal be kell mennem a városba és vegyek magamnak bkv bérletet. Én mondtam neki, hogy erről nem volt szó és nekem egyébként nem lenne szükségem a bérletre és így már nem 100.000 ft hanem 90.000 ft a fizetésem, ami azért sok pénz nekem. Kifizetni meg esze ágában sincs. Most én vagyok a hülye, vagy tényleg kicsit tisztességtelen ez az eljárás?
2011. márc. 5. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Kicsit nagyon tisztességtelen.Ha munka miatt kell utaznod, azt a munkáltatónak kell állnia.

Ha gépkocsival járnál dolgozni, akkor elvárná, hogy saját pénzeden furikázz munkaidő alatt?

2011. márc. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyébként én is így gondolom, csak elég hülye helyzetbe kerültem, mert vagy lenyelem, vagy megint nincs munkám...azért elég szomorú, hogy így kihasználják azt, aki tényleg dolgozni akar.:(
2011. márc. 5. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden munkáltató maga dönti el, hogy ad-e a dolgozónak különboző juttatást(pl. bkv-bérlet). A dologban egyedül az a tisztességtelen, hogy mivel munkádhoz kellene,illene fizetnie, de a mai munkaerőpiaci helyzetben, ha ez nem tetszik, akkor talál a helyedre 100 másikat.
2011. márc. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pont ezért nem is problémáztam, csak kíváncsi vagyok, hogy mások hogy gondolják ezt, vagy milyen tapasztalataik vannak. Sajnos nekem is nagyon szükségem van a munkára!:(
2011. márc. 5. 20:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!