Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladtam egy terméket a vevő...

Eladtam egy terméket a vevő "fenyeget" mit tehetek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Eladtam egy terméket, ami az igazi tvben reklámozott termék, hanem külsejében különbözik.Az eredeti termék neve egyedül a címben szerepelt zárójelben, de a képen jól látható volt, hogy nem az.Magánszemélyként adtam el.

Írt a vevő, hogy ez nem az eredeti és kéri vissza a pénzét,MIVEL nem adtam számlát (garancia nem volt feltüntetve) illetve nem eredeti terméket adtam el (nem volt feltüntetve hogy eredeti)

Azt írta Fogyasztóvédelemhez fordul, illetve a számlaadás elmulasztása miatt a Nemzeti Adó és Vámhivatalhoz.

Mit tehetek???


2011. febr. 17. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értek ehhez,de gondolom a képen látni lehetett hogy nem az eredeti termékről van szó,vagyis az eladót árúról volt kép.Gondolom a félreértés elkerülése végett oda kell írni,hogy "nem az eredet termék" vagy "másolat"

vagy "Utánzat"..

Ha semmivel nem sugalltad,hogy te eredetit árultál akkor nyugodtan forduljon oda ahová akar..A bírósághoz is elmehet,hiszen te a tudod bizonyítani,hogy a hirdetésben nem árultad eredetiként a terméket..

2011. febr. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vaterán adtad el? Vagy megint az a fickó vagy, aki a kiskorú eladót akarod feljelenteni?
2011. febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Engem akarnak feljelenteni, és nem vaterán, egy hirdetésben szerepelt. ennyi
2011. febr. 17. 12:33
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
megtéveszted a fogyasztót barátom a legkevesebb h visszaveszed v vállald a következményeket.
2011. febr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Ha magánszemély vagy, hogy adnál számlát?

2. Ha nem eredetiként árultad, semmi gond!

3. Azt nem bírom, hogy a Gy.K.hu-n hozzá nem értő emberek minden hülyeséget beirogatnak, lsd. pl.: "seven". Sajnos, néhányan hallgatnak is rájuk!

2011. febr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De minek szerepeltetted az eredeti termék nevét? Még ha csak zárójelben is, ez már akkor is megtevészetés!

A számlával, vagyis hiányával, nem lesz gond biztos, de azért lehet tényleg megtévesztő volt. De így látatlanban ezt nehéz megmondani.

2011. febr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!