Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem fizetem meg, akkor mit...

Ha nem fizetem meg, akkor mit tudnak csinálni?

Figyelt kérdés

20éves lány vagyok, kaptam az iwiw-en egy levelet a movie star studiotol amiben azt irták h az adatlapom alapján nagyon szimpi vagyok nekik, ha érdekelne a Tv-ben szereplés v a modelkedés akkor irjak nekik, irtam is , pár nap mulva fel is hivtak, h csütörtökön menjek castingra, de vigyek magammal egy szülőt, mivel szüleim nem jöttek el nagy bácsikám kisért el. Ott beválogattak a szereplésem alapján, elmondták h egy tanfolyamon kellene részt vennem, ami 150.000Ft+áfa, aláiratták a papirokat, apám megigérte h fizeti, de hétfön azt mondta h mégsem ad rá pénzt, én megirtam nekik h mégsem tudom fizetni, (csüt. voltam castingon, 3nap felmondási idö, de én ugy vettem h 3 munkanap mert ez igy szokott lenni hisz hétvégén nem lehet intézkedni, hétfön irtam is nekik h felmondom a szerzödést) erre ök irták h mivel el telt a három nap igy be kell fizetnem a tanfolyam árát.

De nincs pénzem.

Akkor mit tudnak velem csinálni ha nem fizetem be.

Nincs jövedelmem, nincs munkahelyem, nincs semmim.


2011. jan. 24. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Ennek így nagyon átverés szaga van..Egyébként a szerződésben benne kell lenni hogy 3 nap vagy 3 munkanap a felmondási idő..Ha nincs benne akkor nem tudnak semmit sem tenni..Nyugodtan írd meg,hogy felőled mehetnek a bíróságra is hiszen fiatalkorú vagy,és nem tájékoztattak kellőképpen..De ha a szerződés azt írja,hogy 3 napod van a visszalépésre akkor ez azt jelenti hogy 3 nap,és ebben beleszámít a hétvége is.Ha legális,és valós cégről van szó(vagyis csalás nincs benne) akkor bizony szívtál..Vagy most fizetsz vagy a per után..

Csak egy kérdés..Tévészereplést ígértek vagy tanfolyamot amivel ha elvégzed esélyed lehet tévé szereplésre?

2011. jan. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még valamit.Az egy dolog,hogy nincs jövedelmed,munkahelyed,semmid.Ha valós a követelésük,akkor úgyis perre viszik.Ha a bíró úgy látja,hogy nekik van igazuk akkor úgyis fizetni kell.Ilyenkor Az adósság megmarad,legfeljebb az idő haladtával a kamatok miatt emelkedni fog.Egyszer úgyis elmész dolgozni,és abban a pillanatban vonják is le..De előtte én utána járnék hogy mennyire valós,és jogos a követelésük..
2011. jan. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A levélben melót igértek, de a szerződést már ugy irták h elötte el kell végeznem a tanfolyamot ami 3hónap és utána 2 évig adnak munkát
2011. jan. 24. 15:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha egy pénzkeresett pénzbefizetéssel indul akkor illene gyanakodni, nem? Olyan naívak az emberek...
2011. jan. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!