Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nem fizetem a tb-m, mit...

Ha nem fizetem a tb-m, mit tud velem csinálni az apech?

Figyelt kérdés
Nincs munkahelyem, 0 ft a jövedelmem, semmi vagyonom nincs, behajtani biztos nem tudják. Miből? Börtönbe zárnak vagy mi?
2010. máj. 23. 23:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem,csak nem kapsz orvosi ellátást ingyen. Kifizetni meg nem tudod majd.
2010. máj. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
és akkor hagyják h meghaljon vagy mi?
2010. máj. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs jövedelmed, nincs vagyonod, nincs semmid, akkor be kell menni az önkormányzathoz, mert ők rendezik helyetted.

Az butaság, hogy nem kapsz ingyenes orvosi ellátást, az mindenkinek egyformán jár. Volt korábban törvénytervezet arra, hogy akinek nincs biztosítása, az fizesse az ellátást, de aztán elvetették. Egyébként senki nem esz meg, ha nincs tb-d. Nekem kb. másfél évig nem volt, és a dokim csak kedvesen megjegyezte, hogy pirosat mutat nekem a rendszer, de ugyanúgy ellátott, felírt gyógyszert stb... Aztán amikor később bementem az apeh-ba, ott megkérdezték, hogy akarom-e visszamenőleg is rendezni, vagy csak aznaptól. Naná, hogy aznaptól akartam. Nem olyan forrón eszik a kását.

2010. máj. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Meghalni azért nem hagynák, ha nagy baja lenne, de simán megvárnák, hogy odáig fajuljon egy betegség, hogy a halálán lenne, és csak akkor kapna orvosi segítséget. Ha elmenne mondjuk hányás hasmenéssel a dokihoz,hogy vizsgálja meg, simán elküldené, csak akkor kezelnék, amikor már tényleg az élete a tét:S Ez a mai "jó világ"
2010. máj. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja és ilyent tényleg hallottam,egyik ismerősöm is ebben a helyzetben volt egy darabig, és nem kezelték.
2010. máj. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem kell hülyeségekkel ijesztgetni a kérdezőt. Az orvosok kötelesek ellátni (és el is látnak) minden magyar állampolgárt függetlenül attól, hogy van-e társadalombiztosítása, csak közölniük kell a pácienssel, ha a rendszer azt mutatja nekik, hogy nincs. Ennyi, semmi több. Aztán hogy erre a páciens rohan az apeh-hoz rendezni, vagy sem, az már az ő dolga.
2010. máj. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor én át lettem verve,bocsi. Ezt jó tudni,hogy nekem is hülyeséget beszéltek,de az én hibám is,én meg hiszékeny vagyok és bedőltem...
2010. máj. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Barátnőm sztk-rendelő gazd.osztályán dolgozik. Amíg a paciens nem megy fel hozzájuk a pénztárba befizetni az orvos által kiírt vizsgálat díját, addig nem vizsgálják meg.

Persze senkit sem hagynak meghalni, de tb-jogosultság nélkül valóban csak az életmentés "jár" ingyen. Van néhány (nem is olyan kevés) rendes orvos, aki így is ellát, de erre nem lehet egy életet alapozni.

Amikor gyesre mentem, az oep valamit elkevert és több mint egy évig igazolatlan volt a tb jogosultságom. Amikor kiderült az orvosnál, aláírattak velem egy papírt, hogy a rendszer szerint nem vagyok jogosult tb ellátásra, de mivel az ellenkezőjét állítom, vállalom, hogy x napon belül rendezem az oeppel, ellenkező esetben befizetem a vizsgálat díját az sztk-ban. Az oephez bementem minden papírommal, ott pedig adtak egy igazolást, hogy az ő rendszerükben volt a hiba.


Amúgy én is úgy tudom, hogy az önkormányzat szociális osztályán indokolt esetben segítenek neked.

2010. máj. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Mi történik akkor, ha valakinek rendezetlen a jogviszonya?

A jogviszony-ellenőrzés eredményétől függetlenül mindenki megkapja a szükséges egészségügyi

ellátást: Amennyiben az ellenőrzés eredményeként kiderül, hogy a beteg nem szerepel az OEP

jogviszony-nyilvántartásában, az OEP finanszírozott ellátás nyújtását akkor sem tagadhatja meg az

egészségügyi szolgáltató (!), és nem téríttetheti meg a beteggel az ellátás (gyógyszer, segédeszköz, stb.

teljes árát,) költségét. Viszont a szolgáltató köteles egy, az OEP honlapjáról letöltött értesítő

átadásával a betegnek tájékoztatást adni a jogviszony hiányáról, amennyiben belföldi jogállású

személyről van szó."


Ezt az OEP honlapjáról másoltam ide. Ezek szerint vannak orvosok, sztk-k, ahol önbíráskodó módon megszegik a törvényt, és nem látják el ingyen a biztosítással nem rendelkező beteget. Az ilyen helyeken szólni kell, esetleg az OEP honlapjáról ezt a lapot kinyomtatni ("Jogviszonyellenőrzésről röviden"), és az orruk alá nyomni. Egy dokinak nincs joga felülbírálni a törvényeket, az ő dolga, hogy gyógyítson akkor is, ha az igazságérzetét sérti a dolog.

2010. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen az egyik válaszoló jól írta, hogy az önkormányzat x évig fizeti a TB járulákot. Én is munkanélküli vagyok,tavaly igényeltem meg az Önorányzatnál és 1 évig fizetik. Ha lejár nem tudom, hogy meg lehet-e hoszabbítani, majd utánnajárok.

Azt írtad 0 a jövedelmed. Nem kapsz vagy nem igényeltél az önkormányzattól szociális támogatást? Az havi 28 ezer Ft és ha kapod, akkor előbb-utóbb lesz munkád. A szociális támogatást lehet igényelni,azzal a,kikötéssel, ha kapod és munkád kínál fel az önkormányzat köteles vagy elfogadni, bármilyen munka is legyen az.

Ha vki nem fogadja el tiltólistára teszi és úgy tom 1 évig nem igényelhet sem támogatást na meg no munkahyl.

2010. máj. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!