Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postásnak mennyi "bóravalót"...

Postásnak mennyi "bóravalót" adtok?

Figyelt kérdés
Ha pl. visz pénzt, vagy év végén ajándék?
2011. jan. 11. 15:24
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%
igazad van. szégyen,hogy a munkaadó a borravalóval számol. orvos,pincér,postás,fodrász.hát ez van.
2011. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%
én nem szoktam fizetni, maximum ha nagyon nehéz packot hoz. Ezért kapja a fizetését, bolti eladónak adsz +200 Ft-ot mert ott van és kiszolgál, vagy a kasszásnak? Ezért kapják a fizetést.
2011. jan. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kedves 02:40!


Tudod a bolti eladó nem nyitja rá az édesanyámra az ajtót, hogy megkérdezze hogy van; nem viszi be a kukát miután elmentek a szemetesek és nem megy el a gyógyszertárba a sürgős gyógyszerért, nem adja fel az összegyűjtött csekkeket.

És az sem volna dolga, hogy többször kihozza az ajánlottat, utalványt csak hogy ne keljen este a postán sorba állnom.

Nem tudom, hogy más postása hogyan dolgozik, de én ezt értékelni szeretném, márt csak azért is, hogy ne "csak" a dolgát végezze ezután se!

2011. jan. 12. 15:47
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám postása olyan, mint a kommentedben írtad. Soha nem felejti el, hogy idős, beteg néniről van szó, és nem csak anyukámmal ilyen. Mindenkihez van 1-2 kedves szava, ő is ki vagy beviszi a kukát, hoz képeslapot, borítékot, bélyeget, telefon feltöltőkártyát, és csekket is felad bárkinek. Mindezt emberségből, mert ezek nem tartoznak a feladatai közé, és ismerjük annyira, hogy tisztában legyünk azzal, hogy nem a borravaló motiválja, viszont az idős ügyfelek csak így tudják meghálálni. Van, ahol étellel, édességgel, gyümölccsel kínálják. Olyan, mint egy jó rokon.
2011. jan. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hát nálam még egyszer sem akarta bevinni a kukát a postás! :D
2011. jan. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ilyen postás vidéki faluban vagy kisvárosban létezik max. Ilyen esetben és is adnék neki borravalót. Még ha beteg emberről is van szó, a postásnak nem az a munkája, hogy szemetest húzzon ki meg be. Szép gesztus díjazni kell, nekem kihozza a levelet, amiért a fizetését kapja, az utcánkban van vagy 100 családi ház, a szomszédosban ugyanennyi és így tovább. Ha minden háznál 3x járna ki az ajánlottal, és kukákat cipelne ki meg be, akkor szerinted mikor végezne?

Én pl. a kukásoknak fizetek, hogy húzzák be a kukát, sőt kulcsuk is van a kapuhoz.

2011. jan. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Vidéken?

Hát nem tudom mennyire vidék Gödön a Békeút környéke.

Én megbecsülném, csak nem tudom hogyan?

Jó volna ha maradna és nem változna olyanná aki csak a munkáját végzi!

2011. jan. 13. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!