Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elmagyaráznád részletesen a...

Elmagyaráznád részletesen a PayPal pénzközvetítési rendszer működését és használatát?

Figyelt kérdés
Nem igazán vagyok jártas az ilyen dolgokban, de vásárolnának tőlem (külföldiek is) saját művészeti alkotásokat, és nem tudom, hogyan kell kezelni az oldalt, ehhez kérek segítséget. Előre is köszönöm.
2010. dec. 16. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
2010. dec. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De én ez alapján nem értem meg, azért tettem fel már másodjára a kérdést.

Emberi szavakkal, kérlek, mert tényleg nagyon hülye vagyok hozzá!

2010. dec. 16. 10:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyan úgy működik mint egy bankszámla, csak itt nem a bankszámlaszám alapján azonosítják a feleket, hanem a paypal azonosítót kell beírni, ami egy email cím.


Nyiss egy Paypal számlát, az ingyenes.

Aztán amikor megvan, akkor lesz egy olyan fül, hogy merchant és ott készít neked a weblapodra egy olyan gombot, amivel a vásárlóid fizetni tudnak.

De azt is lehet, hogy megmondod a vásárlódnak, hogy fizessen X összeget a te paypal nevedre, és ha megjött a pénz, akkor küldöd az árút. Nem kell félnie az átveréstől, mert a paypal rögzíti az utalásokat, visszakereshetőek stb...


Ha a vevő szolt hogy fizetett, akkor te megnézed a paypal számládon, hogy jött-e attól a személytől pénz. A paypal kiírja hogy jött egy átutalás, XY személytől és ott lesz a címe is.


De ha jól működő vevő barát boltot akarsz, akkor kell az a weblapos-gombos dolog, hogy ne kelljen emailezgetni.



A pénzed pedig úgy tudod levenni a Paypal számláról, hogy az adataidnál meg kell adni egy bankkártya számot stb..

Ez már a számlanyitásnál is kell majd.

Van amikor autómatikusan utalódik/levonódik a te itthoni számládra a pénz, de ez attól függ, hogy hogyan állítod be a Paypal-Magyar bank kapcsolatot.

2010. dec. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2010. dec. 16. 12:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!