Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elmagyarázná nekem valaki...

Elmagyarázná nekem valaki azt, hogy mi az a master card?

Figyelt kérdés
Mondjuk, van egy magyar folyószámlám , az OTP-nél, és van ugyanennél a banknál egy EURo alapú devizaszámlám, és szeretnék egy master card-ot azt lehet itt kérni? vgy hogy működik ez ? és mire jó? mert ugye van a magyar folyószámlámhoz kártyám , a devizalapúhoz nem kértem, ha van egy master card kártyám , akkor kitudok venni egy automatánál a devizaszámlámról vele?
2010. nov. 27. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok biztos benne, hogy devizaszámlához lehet-e egyáltalán kártyát igényelni, de az egészen biztos, hogy ha kapsz is hozzá, magyar automatából csak forintot tudsz felvenni vele az aktuális árfolyamon átszámítva.
2010. nov. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem valami fogalmi zavarban vagy. A MasterCard az egy kártyatársaság, illetve ehhez a kártyatársasághoz tartozó kártyatípus, melyet a legtöbb magyar bank bocsájt ki. Forint és Deviza számlához is lehet kérni MasterCard kártyát, melyekkel bármilyen ATM-ből tudsz kp-t felvenni, melyen rajta van a MasterCard logó.
2010. nov. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem , köszi
2010. nov. 27. 19:53
 4/7 anonim ***** válasza:

1.: Bármely kártya olyan devizanemben számol el, amely számlához TE kapcsolod. Tehát kérhetsz a devizaszámládhoz un devizakártyát, mely bárhol veszel ki pénzt, helyi valutában -mert ügye az ATM csak azt tud kiadni- euróbn számol el. Példa: 1 Eu=minusz 1 EU Ausztriában, 282Ft=1 Eu ha itthon veszed ki

2.: Az általad ismert kártyák leginkább abban különböznek a MasterCard-tól, hogy NEM dombornyomásúak (non-embrassed), ami lehetővé teszi a szélesebb elfogadhatóságot(hosszú), de arányosan drágább is

2010. nov. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosítva a fentit: a dombornyomott kártya használata nem drágább, csak az éves díja, amit magáért a kártyáért fizetsz.

Valahogy úgy kell elképzelni, hogy a sima kártyát csak "az itthnoni nagykönyvbe irják be"(csak terminállal tud működni), míg a dombornyomott azonosítószáma a nagy nemzetközi nyilvántartó-könyvbe is bevezetésre kerül, ezért papír -vagy internetes környezetben is használható (vehetsz pl.indián nyakláncot vele a nemzeti park közepén, ahol áram sincs)

2010. nov. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A forgalomban lévő kártyákat Európában két konkurens cég adja ki és kezeli, a Visa és a Master Card. Nagyjából ugyanazt tudják, mint modjuk mobil telefon szolgáltatásban ha össze akarod hasonlítani Telenort a T-Mobillal.
2010. nov. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi
2010. nov. 27. 21:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!