Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy pontosan hogy is van ez? (paypal)

Figyelt kérdés

Én (laikusként) azt hittem,hogy a Paypal egy biztonsági online fizetési mód.

Én úgy értelmeztem,hogy veszek egy árut X.összegért.Én ezt az összeget átutalom a Paypal-nak ,akik addig úgymond maguknál tartják a pénzemet amíg nem írok jó jellemzést,hogy megkaptam az árut amit venni akartam.

Ha valamiért nem jön meg,akkor csak írnom kell az Ebay-nek,hogy küldje vissza a pénzemet..és persze egy negatív jellemzést is írok az eladóról.

Legalábbis én azt hittem így zajlik...

De ha úgy zajlik,hogy

én kifizettem az árut paypal-on keresztül,és az eladó már akkor megkapja a pénzemet mielőtt az kívánt árut küldené...akkor hogy tudom visszaszerezni a pénzemet ha a kifizetett áru soha nem érkezik meg?és nem is reagál az eladó az üzeneteidre? Ilyenkor hiába írok negatív jellemzést is..

Szóval legyen olyan kedves valaki és világosítson fel,hogy ha előre kell küldeni a pénzt,akkor miért biztonságos a Paypal?? Egyáltalán a csomag nem érkezése estén vissza lehet szerezni a pénzedet?

38/N


2010. nov. 22. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
A PayPal abban az értelemben biztonságos, hogy ha egyszer oda regisztráltál és azon kersztül fizetsz, akkor a bankkártyád adatai, a bankszámlaszámod nem kerül más kezébe. Csak a payPal azonosítódat fogja látni, akinek utalsz, így védve vagy a csalásoktól.
2010. nov. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vagyis ha Paypalon keresztül fizetek az adataimat nem tudják meg mások,de a pénzem így is úgy is elvész ha a kifizetett árut soha nem kapom meg?

Ilyenkor vissza se tudom szerezni a pénzemet?

2010. nov. 22. 15:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű...
2010. nov. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A PayPal azért biztonságos fizetési mód, mert nem kell a neten kiadnod a bankkártyád adatait.

Vásárláskor azonnal levonják a vásárolt cucc vételárát a bankszámládról, ugyanúgy, mintha bemennél egy boltba vásárolni és a pénztárnál a bankkártyáddal fizetsz.


Honnan tudod már előre, hogy az ebay-Eladó nem fogja küldeni a megvásárolt cuccot?!


Majd akkor reklamálj, ha a csomag valóban nem érkezett meg, vagy nem azt kaptad, amit megvásároltál!


Vásárlás előtt arra figyelj, hogy a csomagodat könyvelt küldeményként postázzák, aminek van nyomkövető száma, így kicsi az esélye, hogy elvész, vagy ha mégis akkor kártérítést lehet bevasalni a postától.


Most gondolj bele : ha a Magyar Postán eltűnik a csomagod, arról nem tehet az ebay-Eladó, miért ő fizessen rá?!


Sajnos, az ebay-vásárlásnak megvan az a kockázata, hogy a kifizetett csomagod eltűnik a Magyar Posta útvesztőiben...


Ha félsz ettől, akkor ne vásárolj külföldről, főleg ne az ebay-ről, vásárolj Mo-on webáruházakból.


(Nekem 2 hónapja a Vaterán megvásárolt és előre kifizetett csomagom veszett el a Magyar Postán. Az ajánlottan feladott levélküldeményre azt hazudta a postásom, hogy bedobta a postaládámba, pedig a csomag 5 cm vastag volt, ezt fizikai képtelenség bedugni a 2 cm széles nyíláson. A küldemény "kézbesített" státuszt kapott, nem tudtam bebizonyítani, hogy a postaládában nem volt, nem vettük át, ha a postás behazudja, hogy bedobta. A Vaterás Eladóm sem tehet a dologról, most tőle kérjem vissza a pénzem, amikor ő bizonyította, hogy feladta a csomagot?)

2010. nov. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nos a helyzet ad,hogy eddig is vásárolgattam az eby-en és nem volt gond.

Lassan 3 hónapja vettem egy árut 30 fontért.Már legalább háromszor írtam az eladónak,hogy küldje mert én fizettem érte.Mindig visszaírt,és elnézést kért majd azt írta,hogy legyek türelemmel mert pár nap és megérkezik,addig ne írjak negatív jellemzést..1 hónap után újra írtam,hogy a türelmem lassan a végére ér,és még mindig sehol az árum..Újra írt,hogy elnézést de október 8án elküldte..Jelenleg november 22-e van,és még mindig nem jött meg.Újra írtam,hogy elég volt,küldje vissza a pénzemet.De se áru,se válasz azóta se..Panaszt tettem a napokban az ebay-nél is.Ott elfogadták a panaszt és ennyi..

Ilyen esetben van még remény arra,hogy a pénzemet visszakapjam??

VAgy elvileg lehet így is csinálni? Felrakok egy csomó árut,eladok párat,hogy jó jellemzést kapjak,majd egy nagyobb értékű árunál csak lenyelem a pénzt??

Szóval ilyenkor mit lehet tenni?

2010. nov. 22. 16:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam csinálni, hogy pár nappal a postázás után kérem az Eladót, hogy írja meg a küldemény Ragszámát (nyomkövetőszámát)...


Ha nem tud ilyen számot küldeni, akkor egyértelmű, hogy nem postázta a csomagom!


Ha megadja a számot, azzal lehet keresni a küldeményt.

2010. nov. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a gond ott van, hogy nem 3 hónap, hanem 45 nap a határidő, és csak az "open dispute" gombra kellett volna kattintanod és követni az utasításokat....
2010. nov. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A PayPal egy virtuális bankkártya. Nem kell feltétlenül hozzáadnod a bankkártyádat mivel átutalással is fel lehet tölteni.
2013. okt. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!