Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha lenne 5000 forintotok mit...

Ha lenne 5000 forintotok mit vennétek belőle?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és lány,szóval arra lennék kíváncsi,hogy ti mit vennétek belőle?
2010. nov. 14. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Van nekem is 5000 forintom,de egyébként most semmit:p

A te helyedben meg,ruhát,kozmetikumokat,ékszert,stb.

2010. nov. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
van még sookkal sokkal több is, mert én nem költöm hanem gyüjtom a pénzt, tehát SEMMIT
2010. nov. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát van éppenséggel ennyim, de abból majd hétfőn befizetem az internet számlát :)

Amúgy meg ha a helyedben lennék, akkor valami ruhát, vagy elmennék fodrászhoz, kozmetikushoz.

2010. nov. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első gondolatom az volt, hogy félretenném. Aztán rájöttem, hogy most, három nappal a költözés után még mindig örülnék színes vászonnal bevarrt kosaraknak, amelyekben tarthatok apró vackokat (kulcs, rúzs, mobiltöltő, öngyújtó), és nem kéne szétdobálva hagynom a polcokon. Csak sajnos ezek elég drágák, és annak az ötezresnek rögtön a fele elmenne arra, hogy vegyek néhány ilyet.

A maradékhoz hozzátennék még egy kevés pénzt és meglepném a barátomat egy túrázáshoz ideális svájci bicskával, mert már nagyon régóta szeretne egyet, de az ilyesmi holmik elég drágák.

De az is lehet, hogy megvenném belőle a következő NatGeót, és a maradékot is elherdálnám hasonlóképpen :( 22L

2010. nov. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gyümölcsöket és magvakat ( mogyoró, pisztácia, kesudió etc.)

Kismama vagyok és kell a vitamin, amiket felsoroltam meg úgyis jó drágák, hamar elmenne az a pénz...

:)

2010. nov. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A te 5000 forintodból semmit nem vennék, inkább a saját pénzem költöm.

Nekem van és volt már sokszor 5000 forintom. Hol ezt vettem belőle, hol azt. Ez nem az a tétel, aminek az elköltésére tervet kéne készíteni. Bár voltam már olyan helyzetben is, amikor ekkora összeg is létszükséglet volt.


Ha meg 16 éves kiscsajszi lennék, akkor nem tudom. Első kérdés, hogy honna van a pénz. Ha megdolgoztál érte és ez az első ilyen 5000 forintod, akkor költsd magadra, ami neked fontos (ruha, ékszer, mozi, kocsma... - te jobban tudod). Ha viszont a minél értelmesebb felhasználás érdekel, akkor nézd meg, mit szeretnél elérni az életben, és olyasmibe fektesd, ami arra visz el.

2010. nov. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Zsebpénzem :)

Eddig mindig elköltöttem,befektettem valamire...de most hirtelen foggalmam sincs mit vehetnék belőle.

Mikor nincs egy forintom sem,mindig mondom hogy ez kéne meg az,most hogy van,már azt sem tudom mit kéne venni belőle.

:D

2010. nov. 14. 17:56
 8/9 anonim ***** válasza:
drogot, piát.
2010. nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

17:56

Ha ez a helyzet, akkor egy részét (mondjuk 2000 Ft-ot) tedd a bankba és ne nyúlj hozzá. Ez lesz a te vésztartalékod. Sőt legjobb, ha kialakítasz egy szokást, hogy havi x összeget mindig félreteszel. Egész addig, amíg nem találsz jobb ötletet, hagyd ott.

2010. nov. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!