Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha van egy találmányod de...

Ha van egy találmányod de nincs kapcsolatod ,pénzed ezt legyártani hogy lehet belőle pénzt csinálni viszonylag gyorsan?

Figyelt kérdés
tegnap 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Sehogy
tegnap 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Dehogynem
tegnap 23:37
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerzel kapcsolatokat és pènzt viszonylag még gyorsabban.
ma 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát hogyha mondjuk van egy találmány amivel mondjuk lehet keresni 10 milliárd forintot akkor azért nem adnának semmit így előre?
ma 01:06
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Hát...ha 1000%-os garanciát tudsz rá vállalni, hogy a befektetési megállapodásnak megfelelően:

- 1-3 éven belül (egy-három éves távlatokat nézünk innovációs befektetésnél)

- a befektető megkapja a megállapított összeget (ez majd tárgyalások kérdése, a te esetedben 10 milliárdot említettél),


- ha pedig nem, akkor vállalod hogy végignézed ahogyan a szüleidet, nagyszüleidet, testvéreidet, párodat, gyermekeidet, unokáidat meger*szakolják majd Észak-Koreába deportálják, ahol neked kell finanszíroznod a rájuk eső költségeket életed végéig

(vagy legalábbis valami ezzel egyenértékű jelentőségű és erejű vállalás),


akkor lehet róla szó.

ma 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5.

Köszönjük moderátorok ellenőrizni fogják a választodat

ma 02:10
 7/9 anonim ***** válasza:

"Tehát hogyha mondjuk van egy találmány amivel mondjuk lehet keresni 10 milliárd forintot akkor azért nem adnának semmit így előre?"


Nem.

ma 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6:


Tetszik vagy sem, ez az igazság.

Pattoghatsz, de attól még így működik a kockázati-tőkebefektetés.

(A konkrét példa értelemszerűen a költői túlzás eszköze volt a szint jelzésére, már ha nem esett volna le...)


Tehát kaphatsz pénzt.

Viszont, CSAK abban az esetben, ha tudsz olyat biztosítani, hogy a megállapodásban lévő összeg el nem érése esetén a tartozásodat, azaz a fennmaradó különbözetet, vagy újra a teljes összeget (akár eszmei értékben), más forrásból (mint a rabszolgasors, vagy az emberélet maga) le tudod róni.


Ez egész egyszerűen így működik.

Természetesen ezeket "zálogba" adod.

Vegyünk egy életszerűbb esetet, tehát engedjük el a 10 milliárdos vágyálmod. Legyen mondjuk egy olyan találmány, aminek egészen az első forint profitig 20 millió a költsége, az "ígéreted" pedig az, hogy a befektetés napjától 2 éven belül 300 milliót tudsz a befektetőnek visszaadni.


Ez ilyenkor úgy néz ki, hogy szépen összeszedsz annyi vagyont, amennyit csak tudsz, illetve azok tulajdonosait. Saját ház, autó, cég, családtagok házai, autói, cégei, akár ismerősöké is.


Első esetre tegyük fel összejön 300 milliónyi vagyon, a második esetben csak 200 milliónyi, természetesen bekalkulálva a következő 2 éves értékcsökkenést.


1. Összecsődíted az összes tulajdonost ezekre a vagyonokra, és szépen mindenki aláírja, hogy a szerződés lejártáig ezektől nem válik meg, a szerződésben szereplő profit elérésének sikertelenségének esetén pedig a tulajdonjogot automatikusan átruházzák a befektetőre és azonnali hatállyal a rendelkezésére bocsátják.


2. Ugyanaz, mint az első eset, csak ezen felül még kiegészítést kell találni a maradék 50 millióra (ez a kedvesebbik verzió).


Ez lehet akár a találmányhoz kapcsolódó összes jog (tehát ha 2 év 1 hónap után mégis befut és milliárdokat kaszál rajta a befektető, akkor sem gyárthatsz újra ilyet, nem használhatsz a névhez hasonlót, nem tarthatsz igényt egy forintra sem);


vagy egy 10 éves határozott idejű, magyar minimálbérnek megfelelő bérezésű szerződés a befektető Bering-szorosi rákhalász hajójára (ergo "ledolgozod" a tartozásod, de mivel az ingyen munka tilos, így a magyar minimálbér és az ottani normál fizetés különbözete fedezi a tartozásod);


vagy a klasszikus, miszerint még egy funding company, közjegyző, végrehajtó is bevonásra kerül, és a komplett családod fizetését tiltják jogszabályi keretek között, egészen addig, míg rendezve nem lett (ez a legritkább, mert túl megengedő és lassú, illetve alacsony/fekete bérrel kijátszható).

ma 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Eladod a találmányt töredékáron olyannak, akinek van tőkéje megvalósítani.

Vagy ülsz rajta és sosem lesz belőle pénzed.

Az sem utolsó szempont, hogy valóban olyan találmány-e, amire van igény és lehet belőle akár csak pár forintot is keresni?

ma 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!