Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A németek és a takarékosság:...

A németek és a takarékosság: 9 billió eurós a háztartások vagyona! 💶 A németek híresek spórolási szokásaikról – minden tizedik eurót félretesznek. 🏦 Mi lehet a titkuk, hogy még tavaly is sikerült javítaniuk a megtakarítási arányukat?

Figyelt kérdés
Írja egy poszt... Hát nem tudom én éves szinten kb 6-7-8 ezer eurót tudok félrerakni Németországba.

jan. 9. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Osztva a 41 millio haztartassal, atlag ca. 220K Euro.
jan. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a titkuk hogy a jövedelmük magasabb a fogyasztásuknál.
jan. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Az a titkuk, hogy nem dilettáns barmok gyülekezetére szavaznak.
jan. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
10%-ot megtakarítani nem egy nagy teljesítmény. Nyilván nagy a vagyon, hiszen kb nyolcszor annyian vannak, és az ingatlanok is drágábbak (a vagyonba ezt is bele szokták számolni).
jan. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4

Az átlag magyarnak inkább tartozása van megtakarítàs meg nuku. Ahhoz képest nem rossz az.

jan. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fordított sorrendben írtad. Előbb válaszoltál, majd feltetted a kérdést...


"Mi lehet a titkuk, hogy még tavaly is sikerült javítaniuk a megtakarítási arányukat?"


"híresek spórolási szokásaikról – minden tizedik eurót félretesznek"


Ennyire egyszerű. Akinek meg van a tudatos gazdasági kultúrája, spórolási szokásai, az a változó körülmények között továbbra is tud spórolni, mert figyelemmel kíséri a bevételek és kiadások változásait és alkalmazkodik hozzájuk, így nem éri meglepetésként, hogy jé, változás történt.


A németek jómódja és a jó fizetések sem csak úgy maguktól lettek, hanem tudatosan aktívan tettek is érte. Az emberek nem felülről várják, hogy mások megoldják a problémáikat, hanem a saját szintjükön megteszik, amit lehet és másoktól is elvárják azt, így mindenki egyformán hozzájárul a közösség minél jobb működéséhez.


Ők felfogták azt, hogy ha mindenki mindenhol lefaragni, csökkenteni, spórolni, lopni, ügyeskedni akar, azzal mindenki szegényebb lesz és egyre rosszabbul működik minden. Ha mindenki mindenhol lop, csal, hazudik és ügyeskedik, hogy a közösből minél többet kilopjon anélkül, hogy bárki be akarná tenni azt, ami hiányzik, attól a közös vagyon folyamatosan fogy, a közszolgáltatások színvonala romlik és mindenki károsodik.

jan. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
De hát Németország nem is létezik. Amikor meg igen, akkor migráncsok erőszakolnak genderóvodásokat csődbement gyárak üres parkolóiban
jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kérdés mindig az, hogy miért teszik félre. Mi az oka? Az éves gázszámlára? vagy nyaralásra? Vagy nyugdijra?
jan. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!