Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Könyvet írni nagy biznisz ?

Könyvet írni nagy biznisz ?

Figyelt kérdés
Egyre több gazdag ember jeleníti meg itthon a könyvét. Balogh Levente vagy Moldován András. Régen nem volt ilyen. Ilyen nagy divat lett ?
jan. 4. 22:56
1 2
 11/13 anonim válasza:

"Könyvet írni nagy biznisz ?" A forgalmazóé az árbevételből ca. 40 százalék, az íróé 6-8%, a többi a kiadóé. Döntsd el magad.


Járható út a magánkiadás, ott a kockázat és a bevétel nagyobbik része is a tied. Ált. jól körülhatárolt célcsoportnak (mondjuk az általad vezetett tanfolyamok hallgatóinak) kiadni-eladni arányos példányszámban szakkönyveket, nos, az rentábilis.


H a kérdésedben megnevezett illetők milyen okból és céllal adtak ki könyveket, arról nincs releváns infóm.

jan. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

11. Bocsi, kicsit pontosítanék, ha már egy kiadó keserű kenyerét eszem.

Hazánkban a bolti ár 50-60 százaléka a forgalmazóé. Csak bizományba veszik át, azaz csakis a már eladott példás után fizet. És nem töri egyik sem magát hogy jól fogyjon. Tehát egy 10 000 Ft-os könyv után jó esetben 5000 Ft-ot kap a kereskedőtől. De ez nem nyereség, nehogy bárki ezt gondolja! Ebből lejön a nyomtatás ára. Az egy könyvre eső mérték függ a példányszámtól.

Az előkészítés ugyanannyiba kerül akkor is, ha egyetlen példány kerül nyomtatásra, és akkor is, ha 30 millió. Tehát a kéziratgondozás, korrektúrázás, lektorálás, tördelés, grafikai tervek költsége azonos. És annyi felé oszlik el, amennyi példány készül.

Boldogult ifjúságomban egy 50 ezer példányban kiadott műből 40-48 ezer gazdára is talált. Ma, ha 300 kinyomott kötet elfogy két év alatt, már boldogság.

Talán-talán a nagyok tudnak fizetni valamennyit a szerzőnek. Mi egy kicsi cég vagyunk. Ha a szerző előre kifizeti a munkánkat, a nyomtatás egy részét, akkor foglalkozunk vele. A maradékot a megjelenéskor kell leperkálnia.

Saját kiadásunk alig van.

A bevétel arra elég, hogy az iroda rizsijét és a (nem túl magas) bért kifizesse a tulajdonos. Profit már vagy tíz éve nincs.

jan. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Amit a 11:54-kor kelt hozzászólásban olvasni, az az ún. önfinanszírozó szerző esete. Az ilyesmi nem nagy biznisz.


Ami a rentábilitást növeli:

minőséget kell alkotni,

jól definiált (vásárlóerővel is rendelkező) célcsoportnak, arányos pldsz-ben,

és jól kell tudni tárgyalni.

jan. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!