Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet szeretnék írni,...

Könyvet szeretnék írni, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
szeretnék egy könyvet írni. a szereplők meg vannak, maga a történet is, de nem tudok egy jó „csavart” se a sztoriba. romantikus történetről van szó. nem muszáj ide írni példákat, de hol tudnék találni jó „csavarokat” vagy ötleteket? kérlek titeket, utálkozó véleményt ne írjatok. előre is köszönöm a válaszokat!

máj. 31. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötekedésből de ha nincs ötleted akkor miért akarsz könyvet írni?
máj. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
van ötletem de nem olyan jó és izgalmas.
máj. 31. 21:34
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"van ötletem de nem olyan jó és izgalmas."

Akkor nincs ötleted.

máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyet kell értsek a válaszolókkal sajnos. De figyelj, ha megjelölsz társszerzőként és fizetsz, én segítek neked kitalálni xP
máj. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Magdi1953 válasza:
100%
Én is régóta vágytam könyvet írni, de sajnos csak versekre és rövid humoros prózákra tellett. Azért ajánlok neked egy-két dolgot: Ma már létezik Magyarországon is írók iskolája, illetve ÍRÓTANFOLYAM (csak nekem nagyon drága). A másik, hogy valahogyan el kell kezdeni írni, és írás közben jöhetnek az ötletek! (Mert senki nem úgy írt könyvet, hogy rögtön, egy szuszra leírta az egészet.) Egy harmadik tanácsomat egy híres amerikai rendező színésznő feleségének könyvéből hoztam: Kezdj el írni bármit, ami reggel - illetve felkelés után - eszedbe jut! Mindegy mi az, amit álmodtál, vagy ami előző nap történt veled, másokkal, akkor is ha az nem egy nagy durranás! Olvass nagyon sokat, hogy edzésben tartsd az elmédet, de soha ne vedd el a mások által már leírt szöveget - legfeljebb idézetként, megjelölve, hogy azt ki írta! Beszélgess minél többet, beszéltess embereket, kérdezd a sorsukról a legkülönfélébb embereket (mert akik nem akarnak könyvet írni, de tele van az életük érdekességekkel, "csavarokkal", azt te megírhatod, mintha a könyved szereplőjével történt volna.) Kívánok sok szerencsét!
jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Kezd el írni azokat a fejezeteket, amik már megvannak a fejedben, s idővel majd csak kialakul. Ha nem, ott a ChatGPT kitölteni a hiányzó részeket.


Nálam például úgy lett meg a magyarázat a teljesen random kezdésre és a főszereplő erejére (fantasy könyv néha egy kis erotikus beütéssel), hogy már közel fele megvolt. Pár helyen kicsit át kellett írjam, hogy passzoljon, és kész.


Vagy előbb lett meg nekem a nyolcadik fejezet, mint a negyedik. Most "kész" van 19, de a 12.-be még kellene valami, vagy akár egy teljesen új fejezet utána, de hogy mi, azt még nem tudom. Csak a téma van meg és a helyszín. Viszont azt már rég tudom, hogy a 20.-ban és a 21.-ben mi lesz, csak még nem volt időm leírni.


Szóval, ha van valamilyen sztori ötleted, kezd leírni nyugodtan, még akkor is, ha nincs még meg a szereplő útja odáig, és azt sem tudod, mi lesz utána.

Idővel kialakul.


(Csak Excel-ben vagy valahol vezesd mellette a fontosabb dolgokat, hogy ne zavarodj bele)

jún. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez az oldal talán segíthet:


[link]


A konkrét linken össze van gyűjtve minden szerelemhez kapcsolódó toposz, ami benne van a könyvekben, filmekben, stb, de nézelődhetsz másfele is.

jún. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért szeretnél kiadni könyvet Magyarországon manapság, amikor konkrétan a kiadókat rettentően korlátozni fogják most...

De mindegy is, mert nem ez volt az eredeti kérdés.

A többiekkel kell sajnos egyet értenem, hogy ha nincs ötleted, akkor ne írj. Ez amolyan aranyszabály. Tanácsot kérhetsz, de ez nem annak minősül, mert konkrétan random idegenek találjak ki helyetted a cselekményt.


Ha viszont online publikációt szeretnél, akkor is ezek vannak érvénybe, de attól te még mindig nem könyvet írsz. Bétákat lehet keresni ők tudnak tanácsot adni, hogyan fejlődj stb.

jún. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%
Ágyazd be egy jó univerzumba, mondjuk alien, star wars, avatar, stb.
jún. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!