Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi félretett pénz reális...

Mennyi félretett pénz reális 20-25 éves korban?

Figyelt kérdés

Légy szíves nemet, kort is írjatok:)


Gondoltad volna akkor, hogy azt eléred amit most a magadénak tudhatsz?



tegnap 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Nen gondoltam volna. Most 33 vagyok, 20 évesen egy alberleti szobában nyomorogtam minimálbérből, mellette diákhitelből csináltam az egyetemet levelezőn, akkor ismertem meg a későbbi férjem, kétségbe voltunk esve, honnan lesz bármink is. Szülők nem segítettek, annyit sem, hogy összeköltózhessünk hozzájuk spórolni (az enyémekkel mondjuk a kapcsolatot sem tartom mára, akkor is minimális volt).


Most van egy szép családi házunk kevés hitellel, két gyerek, egy kocsi. El se tudtam képzelni, megjegyzem, Magyarorszáhon nem is lett volna semmink, kimentünk külföldre diploma után csicska melókat csinálni, két munkahelyen dolgoztunk és spóroltunk és még azelőtt vettünk házt, hogy teljesen elszálltak volna az árak. De tényleg mindenen spóroltunk, nagyon kevesrt engedzünk meg msgunknak a kötelezőn felül.


Ha most lennék 20-25 éves, nem is tudom, mit csinálnék.

tegnap 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nulla forintom volt. Egyetemre jártam, illetve 24 évesen kezdtem dolgozni.
tegnap 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy reális. Van, aki minimálbért kap diplomásan is, valaki pl orvosnak tanul és 25 évesen épp kezdő rezidens lesz, van, aki pedig érettségi után beül sztárügyvéd apuci irodájába milliós fizuért.


Van, akinek gyűjtenek a szülei gyerekkorában, van, aki lakást kap, vagy otthon lakik és félreteheti a fizuja nagy részét, van aki pedig menekül albérletbe 18 évesen és örül, hogy marad hónap végén üres kiflire…


A magam részéről: 21 évesen diplomáztam, de egyetem mellett is dolgoztam. Ez tök jó alap lehetne, de mivel 18 évesen költöztem el anyámtól és nem akartam a(z azóta már) férjem nyakán élősködni évekig, semmit nem tudtam félretenni a pedagógus fizumból. Ő jobban keresett mindig is, de nem kimagaslóan. 27 éves voltam, mikor a házunkat vettük, az önerőre elég volt a megtakarításunk babaváró és egyéb dolgok nélkül is, de még 20 évig fizetjük a hitelt, mire ténylegesen a miénk lesz a házunk.

tegnap 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27 éves koromig 1 millió megtakarításom volt. (albiban laktunk a pasimmal, kevés volt a bevételem, stb..) Most viszont 1 milliót keresek havonta. Bármikor fordulhat a kocka. 29 vagyok.
ma 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 IgaziÚriember ***** válasza:
18 évesen vásároltam az első hitel és tehermentes lakásomat amit elsősorban online poker MTT verseny nyereményekből raktam össze. Az egyetem során nem foglalkoztam különösebben az anyagi dolgokkal, nem álltam be diákmunkázni nevetséges órabérekért, helyette a tanulmányaimra és a kutatásaimra fókuszáltam. A doktori ösztöndíj és 1-1 sikeres nemzetközi projekt után egész jó összeget kaptam, az első valódi munkahelyemen 7600 € fizetésért helyezkedtem el orvosdiagnosztikai eszközöket fejlesztő cégnél. Azóta több éves tapasztalatom van így a bérem is jóval magasabb, illetve egy nyaralót vásároltam és egy másik ingatlant amit egyetemistáknak adtam ki.
ma 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!