Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendelés során "utánvét nem...

Rendelés során "utánvét nem lehetséges" mindig gyanús?

Figyelt kérdés

Ha rendelek valahonnan valamit és írva van: "utánvét nem lehetséges", ez mindig gyanús?

Nem tudom, hogy eladónak (magánszemély, vállalkozó) mekkora plusz költséget jelenthet az utánvét-lehetőség megteremtése.

Párezer forintos termékről van szó, de azért mégsem szeretnék elveszteni összeget...

Postai levél küldeményként érkezne.

A webshop nem annyira ismert.

Nagyon érdekelne a téma - ez egy könyv lenne.



ma 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a költség a gond hanem az hogy az utánvétes csomagok kb felét nálunk soha nem veszik át.
ma 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Fsms ***** válasza:
100%

Ez önmagában nem gyanús.

Nézz rá, h a korábbi vevők mit mondanak.

ma 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1: ami azt jelenti, hogy ez kidobott pénz, azaz költség a vállalkozásnak. Nagyon pici webshopok ezt nehezen engedhetik meg maguknak.
ma 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3

Kis csomagok esetén el lehet kérni a visszaszállítás árát de nagyobb csomagoknál ez már nem működik szóval mi nem erőlködünk vele.

ma 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul az utánvét abszolút semmitől nem véd...
ma 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5: azért ez nem teljesen igaz, mert ha egyáltalán nem jön semmi, akkor vevőként nem bukod a pénzt.

Meg hát van aki még mindig KP-t használ.

ma 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6

Ez azért bőven a legritkább átverés, mert túl könnyen bizonyítható.

ma 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én se vállalnék utánvétet, nem akarok felesleges kockázatot. Fizesse ki előre, vagy jöjjön el személyesen.
ma 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Levél küldeménynél van utánvétes fizetés?Én nem találtam.

De tételezzük fel.

Csak ennyi plusz kockázatot vállal-eladja neked a könyvet pl.1000Ft-ért,postára adja 765/2330Ft-ért,te nem veszed át valamiért(rájössz hogy nincs rá szükséged vagy csak "unatkoztál")5-10nap után visszaküldik a feladónak de csak akkor kapja vissza ha kifizeti a visszaküldés díját ami csomagoknál 1445Ft,levélnél nem tudom mennyi.

Tehát kifizetett 2210/3775Ft-ot a postának hogy megutaztassa a csomagot az országban és még a 1000Ft-os könyv is a nyakán maradt.

És még nem számoltam az utánvét(címzett fizet) összegét ami 1325Ft csomagnál.

Ha valami drágább csomaggal történik akkor csak az esetleges nyereséget viszi el és nem ráfizetés.

ma 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!