Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van olyan család,akik kb.400.0...

Van olyan család,akik kb.400.000.- ból èlnek?

Figyelt kérdés

Hogy tudtok kijönni? Tudtok fèlre rakni? Tudtok magatokra is költeni?

Itt 2 gyerek van rengeteg pènzt " elvisznek". Magunkra èvek óta nem költünk semmiben. Sajnos nem találunk jobb munkahelyet.


Spórolni èvek óta nem tudunk, mióta vannak gyerekek.

Ami mèg rengeteg pènzt elvisz az a bolt.

Rengeteget mosok így havonta elmegy 4 liter mosószer. Mosogatógèp napi 2 szer indítva. A gyerekek logopèdiai fejlesztèse magánban havonta 40 ezer. A tankolás 40 ezer. A rezsi kb 70 ezer. Tisztálkodási szer is rengeteg elmegy. Rengeteg gyógyszer, vitamin.


Van valami tippetek, hogyan lehet ilyen bevètel mellett spórolni?



tegnap 22:22
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem, hanem mikor terhes lettem akkor vègeztem a jogi asszisztens szakot. Az volt a terv, hogy szakot váltok tb szakra ahol majd diplomát kapok. Na de sok dolog közbejött. Aztán 2 èvre jött a tesó. Nem azt mondtam, hogy èhezünk mert saját lakásunk van, autó csak, hogy nás ekkora összegnè, ha van gyerkőc is, hogy tud esetleg mèg úgy gazdálkodni, hogy fèlre is tud rakni. Cigi, ital nincs helyette jócskán a vitaminok vásárlása van. Próbálok egèszsègesen főzni ès nyílván ez is egy többlet kiadás így.

Nem tudom mit rontok el, de soha senki nem válaszol a beadott önèletrajzaimra arra. Nèztem otthon vègethető gèpírás munkát ha már negtanultam gèpelni, kereset kiegèszítèskènt, de nem jártam sikerrel.

Nyílván ha újrakezdhetnèm rengeteg mindent máskèpp csinálnèk, de sajnos ez van.

ma 00:22
 12/15 anonim ***** válasza:
Mikor a közmunkás fizetés 54ezer volt, tudtunk spórolni. Most 89ezer és nagyon nem megy. Alap dolgok vannak vásárolva, de így is nélkülözés van (húst évek óta nem vettünk pl.).
ma 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Tesómék is így voltak, vidéki kisváros, munkalehetőség nuku, az a fejenként 200 ezer is jónak számított. Aztán rábeszéltem őket hogy jöjjenek ki Ausztriába, most 5400 körül jön be nekik egy hónapban fizu+csp, +13. 14. havi fizu meg plusz egy fizetésnyi adóvisszatérítés évente egyszer a gyerekek miatt. Eléggé más a szitu most már minden téren.
ma 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

340 ezer havonta, és hárman vagyunk. Egy fő kiskorú.


Férjem cége felszámolás alatt van, idén csak egyszer kapott fizetést (bonyolult ügy). Egyenlőre szaladunk a pénze után. Elhelyezkedése 50 fölött reménytelennek tűnik. Azóta 1 fizetésből élünk.


A 340 ezerből elmegy havonta átlagban 300 ezer.


Én forgótárcsással mosok és kézzel mosogatok. Kétnaponta főzők nagyobb adagot, így spórolok a gázfogyasztással. Tömegközlekedéssel járunk, és stoppolom a zoknikat.

Nincs sajt, túró, primőr zöldség, gyümölcs, üdítőitalok. Szerencsére nem cigizünk, nem kávézunk, de ha így lett volna, akkor most leszoknánk róla.

Öblítőt régóta nem használok, a samponunk is WU-2, nem más.


Neked kell meghatároznod, hogy hol tudod megfogni a pénzt. Figyelj és gondolkodj, hogy újratervezhess!

Ebben más nem fog tudni segíteni...

ma 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
... egy biztos, hogy a nem életbevágó igényeitekből le kell adnod...
ma 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!