Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van olyan család,akik kb.400.0...

Van olyan család,akik kb.400.000.- ból èlnek?

Figyelt kérdés

Hogy tudtok kijönni? Tudtok fèlre rakni? Tudtok magatokra is költeni?

Itt 2 gyerek van rengeteg pènzt " elvisznek". Magunkra èvek óta nem költünk semmiben. Sajnos nem találunk jobb munkahelyet.


Spórolni èvek óta nem tudunk, mióta vannak gyerekek.

Ami mèg rengeteg pènzt elvisz az a bolt.

Rengeteget mosok így havonta elmegy 4 liter mosószer. Mosogatógèp napi 2 szer indítva. A gyerekek logopèdiai fejlesztèse magánban havonta 40 ezer. A tankolás 40 ezer. A rezsi kb 70 ezer. Tisztálkodási szer is rengeteg elmegy. Rengeteg gyógyszer, vitamin.


Van valami tippetek, hogyan lehet ilyen bevètel mellett spórolni?



tegnap 22:22
1 2
 1/13 budai_lány ***** válasza:
29%

Igen, én kb ennyiből éltem amikor heti 20 órában diákmunkáztam egyetem mellett, mondjuk annyi könnyebbség volt hogy csak egyedül élek saját lakásban. Diplomázás után 2 éves tapasztalattal viszont már normális lett a bérem.


"Van valami tippetek, hogyan lehet ilyen bevètel mellett spórolni?"


Ezen a szinten nem spórolni kell hanem fejleszteni magadat, továbbtanulni és normálisan fizető munkát keresni.

tegnap 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jogi asszisztens a vègzettsègem. Van mellette drogerista, ès tb bèrügyi szakelőadó vègzettsègem. Mivel egyikben sem dolgoztam, így esèlytelen ezzel elhelyezkednem. Fèrjem már 53 èves nem akar tanulni ami èrthető.
tegnap 22:50
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Ketten kerestek ennyit? A gyerekek után járó adóalapkedvezménnyel hogy lehet ennyire kevés az összeg?
tegnap 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki olyan életet él, amilyet választott magának.
tegnap 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4/4 ezt, hogy èrted? Tanultam egy jó pár èvet de sajnos kevès. Hiába van több szakmám sose gondoltam volna, hogy ekkora munkanèlkülisèg legyen.
tegnap 23:08
 6/13 IgaziÚriember ***** válasza:
0%

"Jogi asszisztens a vègzettsègem. Van mellette drogerista, ès tb bèrügyi szakelőadó vègzettsègem"


ezekhez a fika végzettségekhez képest a 400k fizetés teljesen korrekt.


"Fèrjem már 53 èves nem akar tanulni ami èrthető."


Ha ilyen mentalitással rendelkeznek a szülők, akkor minek dobnak ki havi 40 ezret logopédiai magánórákra a gyerekeknek? Azokból sem lesz semmi ha felnőnek, az pedig senkit nem fog érdekelni hogy dadogva süti ki a hasábot a külyök.

tegnap 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azèrt mert nyelvi zavara van ami az olvasásban hátrány. Az, hogy belőle mi lesz te sem tudod megmondani. 53 èves múlt a fèrjem, mit tanuljon szerinted ilyen korban már. Nincs diplomám igaz de azt hittem ezekkel jutok valamire. De ha nincs protekció nincs normális állás sem. Akkor azt hittem, majd el tudok helyezkedni pl egy ügyvèdi irodában.
tegnap 23:19
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
És mi most itt mit csináljunk veletek...?
tegnap 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
Ezek mind olyan végzettségek amik semmire nem jók. Nem adnak pkussz tudást. Ilyen kevés pénzből megélni is lehetetlen, nem hogy félre rakni.
tegnap 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

400e nagyon kevés 4 főre, javaslom amint teheted, te is menj el dolgozni, mert ha csak 260e keresel, máris 1,5x annyi pénzből gazdálkodtok!


Szerintem ennyiből nem lehet spórolni, bevételt kellene valahogy növelni. Ettől függetlenül amit tehettek, hogy a nem alapvető élelmiszert mellőzitek: alkohol, cigi, rágcsa, csoki, keksz és az étel rendelést.


Nem teljesen értem, hogy miért vállaltatok 2 gyereket? Korábban jobb fizetésetek volt? Mi változott?

tegnap 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!