Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebben a rossz anyagi helyzetbe...

Ebben a rossz anyagi helyzetben mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Kimentem Hollandiába dolgozni, sajnos a folyószámla hitelem igénybe kellett vennem az elinduláshoz, oda is utaltattam a fizetést, de mindig levonta ugyebár, ìgy nyitottam egy Revolut számlát, és oda kértem a fizetéseket, amit hetente utalt a közvetítő ügynökség. A dolgok rosszul sültek el, a közvetítő ügynökség közölte velem nem tud több munkát adni, haza kellett jönnöm. A magyar számlám mínuszban van még 300 ezer Ft-al, a Revoluton van 330 ezer Ft, most albérletet is kell fizetnem itthon. A munkanélkülit megigényeltem, és a holland munkaviszonyomat is bele számítanák, de sajnos lassú az ügyintézés, mert a hollandoknak vissza kell igazolni a magyar foglalkoztatási osztály munkatársainak az igazolásaim, én addig nem tudok elmenni dolgozni, amíg nem fizetik ki a munkanélkülit, mert még csak úgy tudnék helyre jönni.

ma 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Kezdj el munkát keresni
ma 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyissak egy új számlát?
ma 09:28
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
munkásszállós külföldi munkát keress, legalább, amíg egyenesbe nem jösz
ma 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Keress olyan munkát ahol biztosítanak szállást akár itthon, akár külföldön. A hitelt meg fizesd vissza mielőbb, mert csak kamatozik.
ma 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Miért ne tudnál elmenni dolgozni? A munkanélküli az igénylés napjától jár, ha elhelyezkedsz, akkor meg a maradék 80%át megkapod
ma 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
62%
Munaknélkülivel helyrejönni? Ez hamvában elhalt gondolat.
ma 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyan miért ne tudnál elmenni dolgozni? El tudsz menni azonnal. De tök mindegy, mit válaszolunk, meg milyen tanácsot kapsz, mert soha, egyet sem fogadsz meg, csak mész a saját fejed után, és hülyeségeket halmozol hülyeségek után. Meg lett mondva, hogy az egyetlen ésszerű dolog, amit tehetsz, hogy felmondod az albérleted, visszafizeted a hiteled, és elmész valami szállásos melóra. Aztán ha egyenesbe jössz, bérelhetsz újra. Én ilyen helyzetben ezt csinálnám, nem azt várnám, hogy a bank rámküldje a végrehajtót meg kitosszanak az albérletből és hajléktalan legyek. Mehettél volna másik közvetítőhöz is Hollandiában, de most már tök mindegy, keress Magyarországon szállásos melót, hotel, gyár, ilyesmi.
ma 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

El tudsz addig is menni dolgozni, nem muszáj megvárni a munkanélküli segélyt.


Szerintem ne próbálj meg kibújni a hitelfizetés alól, mert annál nagyobb szívás később törleszteni. Inkább próbálj meg egyezkedni a bankkal, mihamarabb keress munkát, fogd vissza költéseid (se cigi, se koffein, se nasi, csak alapvető élelmiszer).

ma 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy a munkanélkülit csak úgy tudom igénybe venni, hogy előtte nyilvántartásba vesznek, mint álláskereső, ha elmegyek most dolgozni, nem fogom tudni igénybe venni, hogy csökkentsem a mínuszt
ma 11:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!