Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elég kellemetlen helyzetbe...

Elég kellemetlen helyzetbe kerültem, anyám miatt. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Mivel már nagykorú vagyok külön élek párommal. Eddig tanuló voltam, elkezdtem dolgozni és 3 hónap után kaptam egy levelet hogy van egy családiház ami még anyámé és a miénk. Hozzáteszem gőzöm nem volt róla, nem ott él anyám. Szóval édesapám elhunyt, így az én és a két testvérem nevére ment a fele a másikfele anyámra. Kiderült hogy valamikor régen anyámék azt eladták annak aki benne lakik viszont nem írták át. A házon azóta rengeteg tartozás gyűlt össze, nővérem és anyám tartozásai. Leszarják nagyívben… Mivel nekem van papiron a legnagyobb jövedelmem és öcsémnek igy elkezdték ránk terhelni 33%os levonással. Mit tudok tenni hogy ne engem minuszoljanak? Anyám azt mondta majd elévül ő biztos nem fogja fizetni amit apámnal vett fel hitelt mert nem bírja…feketén dolgozik havi 450em megy be neki de minden kézbe…megkértem hogy kérje meg részletre mert gyűjteni szeretnék, és mindig elküld hogy hagyjam a hülyeségeimmel, nővérem ugyanez…Ügyvédi úton letudok mondani a tartozásaikról vagy valami ki út van? 20 éves vagyok, öcsém 18 és mindketten dolgozunk hogy helyre álljon az életünk saját házra akarunk gyűjteni de így lehetetlen…350ezer forintot keresek, ebbol vonnak plusz megelek es albit fizetek mar nemtudom mitcsinaljak…mi a teendo ilyenkor??
ma 10:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Szerintem be megyek egy helyi ugyvedhez es remenyeim szerint elvezenyel a jo utra hogy mit is csinaljunk, csak hat gondolom az is nem keves penz
ma 12:08
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha az elbirtokláshoz igazolta, hogy 10 éve ő használja, akkor a közüzemit simán rá lehet verni.
ma 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Továbbra is, ha vannak pl személyi hitelei anyádnak, tesódnak, stb, azt ráverhetik a házra, de csak az tulajdonrészükre. A tiédre nem. Így élő ember hitele nem mehet neked semmiképp, csak akkor ha meghal és te elfogadod az örökséget a hitelekkel együtt.

Olyan nincs, hogy a házról valamelyik tulajra csak úgy átverik a hitelt.


Az a kérdés, hogy lehet e olyat, hogy kiskorúként rádszállt a ház és vele valami tartozás is. Nem tudom, hogy ez hogy valósítható meg, pl valamelyik gyámod így dönt, vagy kell e hozzá gyámügy, nem tudom, ennek kell utánajárni.

ma 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, jövőhéten felkeresek egy ügyvédet és remélem menni fog aminek mennie kell.
ma 12:37
 15/18 anonim ***** válasza:

Na ezután a kérdés után már nem is pikkelek tovább anyámékra, akik tudtak volna nekem venni valamilyen ingatlant, de nem tették mert teremtsem meg saját magamnak...


Bocsi kérdező :D

ma 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
40%
cool story bro
ma 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha nem fizette a rezsit, s tartozást halmozott fel, akkor az elbirtoklás nem tud megvalósulni.


Az pedig kérdés, hogy az elbirtoklás 10 év-e vagy 15. Én 15-ről tudok.

ma 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem csak a házat örököltőd, hanem tartozásokat is. Ne hagyd az elbirtoklást. Azért ez nem így működik.

Nem a házon léve tartozások miatt keresnek, hanem, mert megöröklted a tartozásokat is.

ma 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!